Praca Pszczyna Praca Pszczyna

pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 września 2006
  • wyświetleń: 1692

Straszny dom w Wenusie

W najbliższych dniach kino Wenus proponuje dwa filmy. Pierwszy to film animowany dla dzieci Straszny dom. Drugi to kultowy film wśród młodzieży Donnie Darko. Poniżej krótki opis filmu. Życzymy dobrej zabawy. Zapraszamy.

Mirosłąw Nowiński / Kino Wenus

----------------------

Straszny dom reż.: Gil Kenan; głosów użyczyli.: Kajetan Lewandowski, Franciszek Boberek, Joanna Jabłczyńska, Stefan Knothe, Joanna Węgrzynowska i inni.

Film dla nieletnich, którzy uwielbiają się bać. A na dodatek bez scen przemocy, rozlewu krwi i z pouczającym morałem. 12-letni DJ ma nietypową pasję. Śledzi przez teleskop podejrzane zachowanie... domu po drugiej stronie ulicy. Rozpadający się budynek pożera zabawki małych dzieci. Jego jedynym mieszkańcem jest przerażający staruch Nebercracker, który zdaje się wspierać niecny proceder. Mimo zebranego materiału dowodowego w postaci zdjęć, nikt z dorosłych w niezwykłość domu nie wierzy.

Gdy rodzice DJ'a wyjeżdżają na sympozjum dentystów, chłopak postanawia dowiedzieć się, co tak naprawdę dzieje się w strasznym domu. Pomagać (a czasem przeszkadzać) będą mu wierny kumpel Serdel oraz sprytna Jenny. Film został zrealizowany z wykorzystaniem techniki mocap, dzięki której stworzone komputerowo obrazy niewiele się różnią od tych uchwyconych tradycyjną kamerą. "Straszny dom" jest wizualnie imponujący, gra światła i cienia oraz kolorów budują niesamowity nastrój już od pierwszych minut filmu. Momentami trudno uwierzyć, że mamy do czynienia z animacją. Klimat jest na tyle sugestywny, że dzieci, które lubią się bać, nieraz będą piszczeć z uciechy.


Donnie Darko reż: Richard Kelly; wyst.: Jake Gyllenhaal, Holmes Osborne, Maggie Gyllenhaal, Drew Barrymore, Daveigh Chase, James Duval, Patrick Swayze i inni.

Film trudny do sklasyfikowania: dramat – satyra – s.f. – horror. Donnie jest inteligentnym nastolatkiem, cierpiącym na zaburzenia osobowości. Pewnego dnia zostaje wywabiony z łóżka przez tajemniczego człowieka przebranego za wielkiego królika. Ten przepowiada mu rychły koniec świata. Donnie budzi się rankiem na polu golfowym. Gdy wraca do swojego domu nie może uwierzyć własnym oczom: zastaje tłum gapiów, policję i ekipę naprawczą. Okazało się, że na jego pokój spadł ogromny silnik od samolotu pasażerskiego.

Od tej pory w życiu Donniego mają miejsce dziwne zjawiska. Jego nowy, tajemniczy przyjaciel uratował mu życie. Teraz będzie go nawiedzał coraz częściej. Podczas kolejnych "wizyt" królik wyjawia mu, że jest przybyszem z przyszłości i pragnie zapobiec pewnym zdarzeniom. W tym celu Donnie zostaje zobligowany do wykonania różnych przedziwnych, destrukcyjnych dla otoczenia zadań. Chłopak ma określoną misję do spełnienia, nie bez powodu nie zginął tamtej nocy. Dla wielu kinomanów to film kultowy.

Kino Wenus

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.