pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 13 maja 2023
 • 26 maja 2023
 • wyświetleń: 1909

Piknik integracyjny dla Florka i Kacpra w Rolniczoku!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj

Za nami:

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie zaprasza mieszkańców powiatu pszczyńskiego 26 maja na godz. 16.00 na Piknik Promocyjno-Integracyjno-Charytatywny na obiektach sportowych szkoły przy ul. Szymanowskiego 12.

Reklama

Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, PZS 2
Piknik Promocyjno-Integracyjno-Charytatywny dla Florka Francuza i Kacperka Chodury w Rolniczoku · fot. Maria Janosz / pless.pl


W programie organizatorzy zapewniają wiele atrakcji - wśród nich:

 • zabawa z DJ Maćkiem,
 • rozgrywki sportowe uczniów i nauczycieli,
 • atrakcje dla najmłodszych (animacje, malowanie twarzy, dmuchańce, popcorn, balonowe zwierzątka, maskotki, sznupek),
 • gry i zabawy z Ochotniczą Strażą Pożarną w Piasku (wóz strażacki),
 • promocja projektu "Odpowiedzialność i wrażliwość kluczem do lepszego świata". Projekt korzysta z dofinansowania otrzymanego od Islandii, Liechtenstein, Norwegii w ramach funduszy EOG - Komponent IV,
 • stoisko profilaktyczne Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie,
 • miasteczko ruchu drogowego,
 • kiermasz charytatywny,
 • ziemniaki prażone i kiełbaski,
 • stoisko MIFLO Handmade.


W trakcie pikniku odbędą się występy solistek z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2, Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej, Studia Piosenki "VoicePless", Zespołu Churtownia. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół Shelter, który rozpocznie swój występ o godz 19.30.

- Zapraszamy na kiermasz ciast i słodkich smakołyków przygotowanych przez uczniów PZS nr 2 oraz ZSP w Pszczynie. W trakcie imprezy będzie można kupić kwiaty, upominki i słodkości dla naszych kochanych mam i wesprzeć przy okazji szczytny cel. Zapewniamy świetną zabawę dla całych rodzin od najmłodszych do najstarszych - mówią organizatorzy.

Zakończenie imprezy o godz. 20.00.

Kacper Chodura


Kilka słów o małych bohaterach wydarzeniaFlorek Francuz z Pszczyny urodził się jako skrajny wcześniak w 26. tygodniu ciąży z wagą 936 g. Niestety, kolejne badania wykazały, że stracił wzrok w obu oczkach. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz terapii wzroku.

Florek Francuz wraz z rodzicami
Florek Francuz z rodzicami · fot. fotografiakarolinastokowy / Instagram


Dzięki wsparciu Stowarzyszenia oraz darczyńców Florianek przeszedł najbardziej kosztowną operację wzroku w Anglii, której koszt wyniósł aż 200 tysięcy złotych. Dzięki wciąż trwającym zbiórkom chłopiec ma możliwość na ratowanie wzroku poprzez operacje w Ufie w Rosji. Oprócz ratowania wzroku Florek wymaga intensywnej rehabilitacji i wielu terapii przywracających jego sprawność. Niedawno lekarze zdiagnozowali u niego dodatkowo dziecięce porażenie mózgowe. Rodzice bezustannie walczą o jego lepsze jutro.

ucho kacper chodura
Kacper Chodura urodził się z mikrocją III stopnia z atrezją · fot. archiwum rodzinne


Kacper Chodura z Miedźnej w kwietniu przeszedł skomplikowaną operację odtworzenia ucha w USA. 7-letni dziś chłopiec urodził się z wadą rozwojową słuchu prawego ucha - mikrocją III stopnia z atrezją. To znaczy, że Kacper nie miał ucha oraz przewodu słuchowego, słyszał tylko na jedno uszko. Z powodu tej wady oraz obniżonego napięcia mięśniowego i zaburzeń integracji sensorycznej chłopiec objęty jest Wczesnym Wspomaganiem Rozwoju, Kształceniem Specjalnym oraz terapią SI. Został zakwalifikowany do kosztownej operacji odbudowy ucha w Stanach Zjednoczonych. Na ten cel w sieci prowadzona była zbiórka, zorganizowano wiele wydarzeń charytatywnych i kiermaszów. W zbiórkę zaangażowana była społeczność powiatu pszczyńskiego, w tym wiele placówek m.in. szkoły i Ochotnicze Straże Pożarne.

Kacper Chodura podczas jednej z wizyt kontrolnych po operacji - 03.05.2023
Kacper Chodura z nowym uszkiem - 03.05.2023 · fot. archiwum rodzinne


17 kwietnia Kacper przeszedł operację i powoli dochodzi do zdrowia. Lada moment wróci wraz z mamą do Polski. Przed chłopcem jeszcze wizyty lekarskie i mnóstwo zajęć rehabilitacyjnych wspomagających prawidłowy rozwój. Więcej o jego leczeniu za oceanem przeczytacie w artykule Kacperek Chodura już po operacji odtworzenia ucha w USA!

Obaj chłopcy są podopiecznymi Stowarzyszenie "Omnibus". Wszystkie fundusze zebrane na wydarzeniu zostaną przekazane na konto Stowarzyszenia i zasilą zbiórki.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

PZS nr 2

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "PZS nr 2" podaj