Rozrywka

  • 21 kwietnia 2023
  • wyświetleń: 1787

Pierwsze Urodziny Browaru 16!

Materiał partnera:

Pielęgnując dziedzictwo Ziemi Pszczyńskiej, mając nieocenione wsparcie naukowe, powróciliśmy do tradycji warzenia piwa tworząc niezwykłe miejsce "Brovar 16 Petrus Wachenius", dbając przy tym o tradycje naszych przodków. Obchodząc naszą pierwszą rocznicę prowadzenia Browaru wyrażamy przekonanie, iż realizowany przez nas projekt wciąż osiąga sukces, a jego dalszy rozwój da możliwość realizacji nowych wyzwań!

Brovar 16


Postanowiliśmy przywrócić dziedzictwo kulturowe pszczyńskich piwowarów oraz pamięć o Piotrze Wacheniusie, który był niezwykłym poetą i polemistą pełniącym funkcję poborcy podatku piwnego oraz cła od mieszkańców, zajmujących się warzeniem piwa w siedemnastowiecznej Pszczynie.

Czerpiąc inspirację z tradycji powstała nazwa naszego Browaru "Brovar 16 Petrus Wachenius", ponadto w projekcie birofilsko-kulturowym "BIOWAR" pod okiem Prof. dr hab. Dariusza Rotta oraz Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych Jana Krysiaka, na Uniwersytecie Śląskim wydziału biochemii i mikrobiologii, zostało uwarzone wyjątkowe piwo na podstawie historycznej receptury z wykorzystaniem tradycyjnego polskiego chmielu lubelskiego oraz 200-letnich drożdży izolowanych z piwnic starego browaru, a jego nazwa brzmi: "Wachenius". Dzięki podpisaniu umowy o współpracy z Uniwersytetem Śląskim nasz Browar warzy piwo pszeniczne "Petrus Wachenius" którego recepturę czerpiemy właśnie z tego projektu.

Nawiązując do niemieckiej metody warzenia piwa, postanowiliśmy podjąć wyzwanie i w tym właśnie stylu tworzyć nasze wyjątkowe rzemieślnicze piwa "Brovar 16 Petrus Wachenius".

Brovar 16
Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Brovar16" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Brovar16

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Brovar16" podaj