pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 8 stycznia 2023
  • 9 stycznia 2023
  • wyświetleń: 1780

"Mój dziadek był powstańcem" - nowe wydawnictwo Muzeum Zamkowego

Za sprawą publikacji "Mój dziadek był powstańcem" Muzeum Zamkowe w Pszczynie postanowiło upamiętnić stulecie wybuchu trzech kolejnych powstań śląskich (1919-1920-1921) oraz przyłączenia części Górnego Śląska do Polski (1922). Jest to opowieść o powstańczych zrywach przedstawiona za pomocą indywidualnych historii ich uczestników.

Reklama

"Mój dziadek był Powstańcem" - nowe wydawnictwo Muzeum Zamkowego


Materiały do książki pozyskane zostały w trakcie zbiórki przeprowadzonej wśród mieszkańców ziemi pszczyńskiej. Krewni powstańców nie tylko udostępnili nam fotografie, pamiątki czy dokumenty, ale też podzielili się rodzinnymi wspomnieniami.

Dzięki nim opracowano biogramy trzynastu powstańców: Ludwika Golusa, Pawła Kapka, Ignacego Kowola, Ludwika Kozika, Stanisława Krzyżowskiego, Jana Poloczka, Franciszka Przybyły, Emila Przypadły, Jana Szłapki, Pawła Szustera, Jana Widery oraz Michała Zawiszy.

Redakcja: Maciej Kluss
Koncepcja i opracowanie: Sylwia Smolarek-Grzegorczyk

BM / pless.pl

źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.