pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 3 stycznia 2023
  • 31 stycznia 2023
  • wyświetleń: 20917

[ZDJĘCIA] 31. Finał WOŚP w Pszczynie z Mesajahem! Zebrano 115 tys. zł!

Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych! To hasło przewodnie 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pszczyny jak zwykle nie zabrakło na mapie finałowego grania! Gwiazdą wieczoru był Mesajah! Miejski Sztab WOŚP zebrał w tym roku 115 278,80 zł!

Reklama

WOŚP - Koncert Mesajah - 29.01.2023 · fot. Angelina Kraczkowska / pless.pl


Finałowe granie rozpoczęło się już w sobotę, 28 stycznia w sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury. Finał otworzył koncert Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Następnie na scenie pojawili się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Wisły Wielkiej w krótkim pokazie tanecznym. Dzień zakończyliśmy musicalem dedykowanym dzieciom pt. "Kotki" w wykonaniu Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia.

Musical KOTKI w wykonaniu Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia w PCKul - 28.01.2023 r. · fot. Andrzej Grynpeter / pless.pl


Niedzielne granie od lat odbywa się przy tanecznym udziale pszczyńskiej młodzieży - tak było i w tym roku. Od godziny 12:00 w sali widowiskowej PCKul zaprezentowały się: Forma Marta Krzystek, Studio Tańca Catch The Flow oraz grupy taneczne działające przy Pszczyńskim Centrum Kultury i Mażoretki Fresh.

WOŚP Pszczyna 2023 - Forma Marta Krzystek · fot. Natalia Modrzewska


WOŚP Pszczyna 2023 - Catch the Flow · fot. Natalia Modrzewska


WOŚP Pszczyna 2023 - Mażoretki · fot. Natalia Modrzewska


O godzinie 15:00 rozpoczęło się instrumentalne bicie rekordu hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod batutą Ogniska Muzycznego w Pszczynie. Udział mógł wziąć każdy!

Koncert solistów Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" - 29.01.2023 · fot. Seba Malon


WOŚP Pszczyna 2023 - Hymn Wośp i Wokalisci Voice Pless · fot. Natalia Modrzewska


Występy w PCKulu zakończyli soliści Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless" pod opieką Barbary Brody-Malon.

Działo się na rynku w niedzielę! Dawcy krwi mogli odwiedzić autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Odbył się też Dzień Dawcy Szpiku DKMS - każdy chętny mógł się zarejestrować jako potencjalny dawca szpiku.

Trwał również jarmark Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej. Była to doskonała okazja do zapoznania się z lokalnymi certyfikowanymi produktami. Natomiast na tych, którzy chcieli się zapoznać z pracą strażaka lub ratownika medycznego czekały specjalne stoiska Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie oraz Grupy Ratowniczej HKR Pszczyna. Można było wejść do wozu strażackiego!

WOŚP 2023 - WOLONTARIUSZE - 29.01.2023 · fot. Angelina Kraczkowska / pless.pl


Dla najmłodszych w godzinach od 14:00 do 17:00 trwały animacje z animatorkami z Figli-Migli. Nie zabrakło zabaw ruchowych oraz plastycznych - oczywiście z motywem WOŚP-owego serduszka!

Gwiazdą tegorocznego Finału był pochodzący z Wrocławia, znany nie tylko fanom reggae - MESAJAH, który wystąpił na scenie zlokalizowanej na rynku!

Tradycyjnie o godzinie 20:00 odbyło się Światełko Do Nieba!

WOŚP - licytacje - 29.01.2023 · fot. Angelina Kraczkowska / pless.pl


WOŚP Pszczyna 2023 - Koncert Mesajah i Światełko do Nieba · fot. Natalia Modrzewska


LICYTACJEOd kilku dnia na platformie Allegro sukcesywnie pojawiają się nowe licytacje. Można wylicytować m.in. pakiet zabiegów w Uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój, pakiet badań do Szpitala Joannitas czy vouchery do pszczyńskich restauracji, a także samochody na weekend od Auto-Gazda Group. Wszystkie licytacje dostępne są pod adresem:

https://allegro.pl/uzytkownik/wosppszczyna

Podczas dwóch dni pszczyńskiego Finału można było również wylicytować wiele rzeczy - od gadżetów związanych z 31. Finałem po vouchery i przedmioty przekazane przez: Barbarę Bandołę - starostę pszczyńskiego, Dariusza Skrobola - Burmistrza Pszczyny, Trendy by M, Karczmę Wiejską, Zoki i Batki, Marietta Haft, Salon bielizny Ona i On, Restauracja Międzywojenna, Trendy Hair Fashion, Hotel Styl 70.

Hard Rockets dla WOŚP! Wylicytuj koncert w Twoim domu lub lokaluStali bywalcy anteny Antyradia ze swoim utworem "Elektryczne Dziady", a ostatnio także podbijającym listę Turbo Top w Antyradiu "Człowiek z wysokiego zamku" - zespół Hard Rockets zaprasza do niesamowitej licytacji.

Chcesz zadziwić rodzinę i znajomych? Hard Rockets mogą wpaść do Ciebie do mieszkania z akustycznymi instrumentami i zagrać materiał z naszej najnowszej płyty. A może prowadzisz lokal i chciałbyś, żeby w nim zagrali? Do tego niebanalny dodatek! Płyta CD "Elektryczne Dziady i inne gusła" - oficjalne wydanie oraz płyta CD "Elektryczne Dziady i inne gusła" w wersja demo - inna tracklista, nieco inny design opakowania i książeczki. Kolekcjonerski rarytas.

Link do licytacji: https://allegro.pl/oferta/hard-rockets-koncert-u-ciebie-2-plyty-13178614890

hard rockets


Można także wesprzeć WOŚP wpłacając datki do wirtualnej skarbonki - kliknij TUTAJ.

Organizatorem Finału było Pszczyńskie Centrum Kultury, Urząd Miejski w Pszczynie oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie przy współudziale: Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia, Studia Piosenki i Rehabilitacji Głosu "VoicePless", Studio Tańca Catch The Flow, Forma Marta Krzystek, PCKul Tańczy & Mażoretki Fresh, Lokalna Marka Ziemi Pszczyńskiej, Ognisko Muzyczne w Pszczynie.

Sponsorami Finału byli: P.P.T.H.U. Dromader z Brzeźce, Inter-Welm Group, OPTIMA KJ Biuro Usług Księgowych, P.H.U.P. Rolchem z Ćwiklic, Brovar16 oraz Auto-Gazda Group.

ar, BM / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.