pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 16 listopada 2022
  • 28 listopada 2022
  • wyświetleń: 1087

[FOTO, WIDEO] Popołudnie dla najmłodszych: jesiennie w "13"

W środę, 23 listopada w "13" w Pszczyńskim Centrum Kultury spotkała się spora grupa gości, którzy przyszli na koncert z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Tym razem zaproszeni zostali na program zatytułowany "Idzie jesień". Wydarzenie relacjonuje organizatorka Renata Zborowska.

ReklamaW repertuarze znalazły się wiersze i piosenki traktujące właśnie o tej porze roku. Jesień kojarzy nam się z chłodem, deszczem, smutkiem, ale młodzi wykonawcy postarali się przekonać, że niekoniecznie tak musi być. Okazało się, że jest całkiem sporo utworów, malujących inny obraz jesieni.

W klimat spotkania wprowadzili uczniowie klasy III szkoły w Piasku pod opieką pani Kariny Bieszczad, którzy wykonali piosenkę "Co przyniesie jesień". Pięknie tutaj zabrzmiały dzwonki. Następnie usłyszeliśmy "Idzie jesień" w wykonaniu całego zespołu. Później Zosia Sputek zaprosiła do tańca w rytmie "Kałużowego deszczu", a Eliza Krzempek do walca "Z liściem na ¾".

W nostalgiczny nastrój wprowadził Dawid Wilczek piosenką "W parkach jesień", po czym do kolejnych tańców przekonywały Ania Janko "W deszczowym rytmie" i Ola Zborowska "Jesienną cza czą". O urokach jesieni opowiedziała w piosence "Idzie jesień" Marta Cyroń, Madzia Manowska w "Tańcowała jesień", Helenka Smolarz w "Szedł listopad", a do "Jesiennego walczyka" zaprosiła Zuzia Grzechnik.

Popołudnie dla najmłodszych: jesiennie w „13” - 23.11.2022 · fot. Maciej Wilczek


Uczniowie z Piasku zaprezentowali jeszcze jedną jesienną piosenkę "Pac gruszka". Na koniec cały zespół zaśpiewał "Kałużowy taniec". Piosenkom towarzyszyły wiersze naszych najlepszych polskich poetów w interpretach Zuzanny Zborowskiej.

Dziękuję wszystkim, którzy zechcieli odpowiedzieć na nasze zaproszenie i pojawili się w to listopadowe popołudnie w "13". Było miło i sympatycznie. Mam ciągle nadzieję, że nasze programy wzbudzą zainteresowanie jeszcze większej liczby przede wszystkim dorosłym, którzy zechcą przyprowadzić swoje pociechy na kolejne koncerty.

Następny program planujemy 11 stycznia, ale wcześniej zaśpiewamy na Jarmarku świątecznym 17 grudnia. Już dziś zapraszam w imieniu wszystkich młodych wykonawców i swoim własnym! A tutaj możecie Państwo obejrzeć skrót całego koncertu oraz trochę zdjęć z tego wydarzenia.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.