pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 16 listopada 2022
  • wyświetleń: 636

Dyktando ma już 20 lat. Walczyło 80 uczestników

W sobotę 12 listopada odbyła się XX jubileuszowa edycja Gminnego Dyktanda im. Heleny Brzozowskiej o tytuł mistrza ortografii.

Reklama

Wspólne zdjęcie laureatów i organizatorów dyktanda.
Wspólne zdjęcie laureatów i organizatorów dyktanda - 12.11.2022 · fot. UG Pawłowice


Do dyktanda przystąpiło ponad 80 uczestników, w tym siedmioosobowa rodzina Puzoniów, która nieprzerwanie, od 2009 roku bierze udział w ortograficznej rywalizacji. Autorką tekstu była Olimpia Herman - wicedyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach.

W tym roku nikomu nie udało się napisać dyktanda bezbłędnie. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. W grupie starszej I miejsce, nagrodę główną oraz tytuł Mistrza Ortografii 2022 zdobyła Patrycja Puzoń, II miejsce - Adrianna Puzoń, III miejsce Karolina Brudny i Barbara Puzoń. W grupie młodszej nikt nie zdobył tytułu Mistrza Ortografii, natomiast przyznano II miejsce dla Flipa Białasa i III miejsce dla Aleksandry Krzeszowiak.

Z okazji XX-lecia dyktanda Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach wydal publikację, w której znajdują się między innymi informacje o laureatach z lat ubiegłych. Publikacja jest dostępna w Centrum Kultury i Osiedlowym Domu Kultury.

Tekst Gminnego Dyktanda im. Heleny Brzozowskiej 2022 można przeczytać tutaj: www.pawlowice.pl/fileadmin/user_upload/Joanna_Kielkowska/Dyktando_2022-1.pdf

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.