pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 13 listopada 2022
  • 19 listopada 2022
  • wyświetleń: 7840

Pszczynianka w półfinale Masterchefa we Florencji

W 11. odcinku Masterchefa Magda Gessler, Anna Starmach i Michel Moran wyłonili kucharzy, którzy zmierzą się w półfinałach odbywających się za granicą - we Florencji. Gościem odcinka był Valentino Casanelli - zdobywca gwiazdki Michelin. Zofia z Pszczyny jest w półfinale! Otrzymała bilet do Florencji!

Reklama

Zofia Masny-Klimczak - urzędniczka z Pszczyny - jedzie na półfinał do Florencji!
Zofia Masny-Klimczak - urzędniczka z Pszczyny - jedzie na półfinał do Florencji! · fot. TVN


Włoski szef kuchni pojawił się w studio MasterChefa, aby poprowadzić lekcję i zaprezentować, jak przygotować jedno z jego popisowych dań. Tematem konkurencji było odtworzenie dania mistrza Valentino - ryby z cukinią i pomidorowym chipsem.

Masterchef
Danie Zofii według przepisu Valentino · fot. TVN


Niestety danie Zofii nie przypadło jurorom do gustu. Michel Moran stwierdził, że w każdym elemencie dania było coś, co poszło nie tak. Valentino ocenił zaś, że cukinia jest dobrze wysmażona i nie jest przypalona, choć nie została odpowiednio zamarynowana. Zofia musiała więc pokazać, na co ją stać w kolejnej konkurencji.

masterchef


Druga część odcinka to ostateczne rozstrzygnięcie, zawodników czekała ostatnia punktowana konkurencja. Nagrodą był bilet na półfinał programu, który odbędzie się we Włoszech. Do przygotowania były 4 wykwintne dania kuchni polskiej w 95 minut.

Masterchef

Masterchef


Zofia przyrządziła zupę z bobu, kaczkę, dorsza z porem, a na deser tartaletkę z rabarbarem.

Serce jury skradł jedynie deser. Magda Gessler stwierdziła że tartaletka jest obłędna. Kaczka także została doceniona. Pozostałe potrawy uznano za niezbyt udane.

Masterchef


Pomimo, że w tym odcinku Zofia miała słabsze wyniki, ostatecznie otrzymała bilet do Florencji, gdzie odbędzie się półfinał programu. Gratulujemy!

Emisja półfinałowego odcinka już w najbliższą niedzielę o godz. 20.00 w telewizji TVN.

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.