pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 23 października 2022
  • wyświetleń: 1155

[FOTO] Pieniny w jesiennej aurze z KST DIABLAK

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W sobotę, 22 października Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" umożliwił turystom odwiedzenie Pienin. Wycieczka odbyła się w jesiennej aurze i prawie bez deszczu.

Reklama

Pieniny w jesiennej aurze z KST DIABLAK - 22.10.2022 · fot. KST DIABLAK


Grupa wyruszyła z Jaworek i przeszła najpierw malowniczym Wąwozem Homole, by stamtąd wspiąć się na Wysoką (1050m n.p.m.) - najwyższy szczyt Pienin. Następnie widokową granią Małych Pienin turyści przeszli aż do Szczawnicy, w której w wolnym czasie, indywidualnie skorzystali z oferty tamtejszej gastronomii. Całość trasy liczyła około 14 km i 770 m sumy przewyższeń.

W czasie całej wędrówki grupie towarzyszyła dobra pogoda oraz liczne panoramki na najbliższe pasma górskie. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią, geologią oraz walorami turystycznymi Pienin. Tym razem wycieczka połączona była ze zwiedzaniem Szczawnicy, miasta uzdrowiskowego o bogatej historii sięgającej XIV/XV wieku. Zmęczeni, aczkolwiek zadowoleni turyści późnym wieczorem wrócili do Pszczyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

11.11.2022 - wycieczka w Beskid Żywiecki
12.11.2022 - Termy Chochołów + Zakopane
18.11.2022 - ścianka wspinaczkowa
20.11.2022 - wycieczka RODZINNA Beskid Śląski
26.11.2022 - Jarmark Bożonarodzeniowy - Bratysława
09.12.2022 - ścianka wspinaczkowa
pozostałe wyjazdy w trakcie opracowywania :)

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.
KST "DIABLAK"

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj