Rozrywka

  • 5 października 2022
  • 5 listopada 2022
  • wyświetleń: 3289

Turniej zespołów ludowych "Jak ze Susca powandruje"

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza serdecznie zespoły ludowe, regionalne, śpiewacze, a także widzów do udziału w XVIII Turnieju Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli "Jak ze Susca powandruje".

Turniej Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli “Jak ze Susca powandruje”
Turniej Zespołów Ludowych im. Mariana Cieśli "Jak ze Susca powandruje" · fot. GOK Suszec


Turniej odbędzie się 5 listopada w sali widowiskowej GOK w Suszcu. Będzie miał charakter wspólnej biesiady, a występy zespołów oceni jury.

Każdy zespół zaprezentuje 3 utwory - jeden ze śpiewnika u "Koło mego łokiyneczka. Pieśni ludowe Ziemi Pszczyńskiej ze zbiorów rękopiśmiennych Mariana Cieśli" pod red. Joanny Glenc, a dwa kolejne - dowolne, wpisujące się w kanon muzyki ludowej.

Po części konkursowej nastąpi galowy koncert zespołów śpiewaczych "Radostowianki", "Mizerowianki" i "Pogodna Jesień", a następnie wręczymy statuetki i nagrody zwycięskim zespołom.

Zgłoszenia do udziału w turnieju są przyjmowane do 26 października. Regulamin i karta dostępne na http://www.kulturasuszec.pl

Kontakt: e-mail: aga@kulturasuszec.pl, telefon: 32 212 44 91 wew. 21. Zachęcamy do odwiedzenia facebooka i instagrama GOK-u.

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu

ar / pless.pl

źródło: GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj