pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 2 października 2022
  • 15 listopada 2022
  • wyświetleń: 3496

Pogodejmy po naszymu w Goczałkowicach!

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju zaprasza do udziału w XXV Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy po naszymu".

Reklama

Konkurs gwarowy "Pogodejmy po naszymu"
Konkurs gwarowy "Pogodejmy po naszymu" · fot. GOK Goczałkowice


XXIV Międzygminny Konkurs Gwarowy organizowany jest z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej ziemi. Śląska gwara to spuścizna naszych przodków i elementarna część kultury Górnego Śląska. To obraz języka żywego i wciąż obecnego w życiu wielu tradycyjnych rodzin, gdzie pozostaje intymnym językiem prywatności. Archetypiczne piękno tej mowy, jej bogactwo i żywotność przyczyniają się na co dzień do budowania poczucia przynależności i przywiązania do granic swej małej, regionalnej ojczyzny.

Celem jest przybliżenie najmłodszym mieszkańcom ziemi pszczyńskiej piękna naszego języka i ocalenie od zapomnienia wartości tkwiących w kulturowym i społecznym otoczeniu uczniów. Konkurs odbędzie się 15 listopada.

Deklaracja uczestnictwa, karta zgłoszenia oraz regulamin w załączniku na stronie GOK-u: gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-42993-xxv_miedzygminny_konkurs_gwarowy.html


Pogodejmy po naszymu w Goczałkowicach!

ar / pless.pl

źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.