pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 2 sierpnia 2022
  • 7 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 3106

[ZDJĘCIA] Koncert duetu bluesowego przy centrum przesiadkowym

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj

To była nie lada gratka dla wielbicieli bluesa. W pierwszy piątek sierpnia przy centrum przesiadkowym w Pszczynie wystąpili niewidomy wokalista i gitarzysta Andrzej Zieliński oraz pianista Marcin Wielgat.

Przesiądź się na kulturę - koncert duetu bluesowego Andrzej Zieliński i Marcin Wielgat - 05.08.2022 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Andrzej Zieliński to niewidomy muzyk bluesowy i rockowy obdarzony niezwykłym talentem, ceniony nie tylko na Śląsku - gitarzysta, wokalista, autor tekstów i kompozytor. Był założycielem zespołu F.B.T., z którym występował m.in. na kultowym festiwalu w Jarocinie oraz największym i jednym z najstarszych w Polsce - Rawa Blues. Współpracował z wieloma znakomitymi muzykami związanymi ze śląską sceną muzyczną.

Wokalista i gitarzysta wystąpił w duecie z pianistą Marcinem Wielgatem, absolwentem Akademii Muzycznej w Katowicach. Muzyk koncertował nie tylko w Polsce, ale i za granicą. Wystąpił podczas 46. Krajowego festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Panowie koncert zagrali na placu przy centrum przesiadkowym w Pszczynie. To kolejna odsłona wakacyjnego projektu "Przesiądź się na kulturę", realizowanego przez Powiat Pszczyński.

Wakacyjny rozkład jazdy. Te wydarzenia jeszcze przed nami:

  • 12 sierpnia - koncert wokalistek Studia Piosenki "VoicePless"
  • 19 sierpnia - koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Silenzio" z Woli
  • 26 sierpnia - spektakl Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia.


Start zawsze o godz. 18.00.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Centrum przesiadkowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Centrum przesiadkowe" podaj