pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 27 lipca 2022
  • 31 lipca 2022
  • wyświetleń: 5082

Poszukiwani lektorzy języka śląskiego, m.in. z Pszczyny

Za nami:

Ogłoszono casting na śląskich lektorów do audiobooka! Poszukiwane są osoby z terenu Pszczyny, Tychów, Bierunia i Mysłowic, które wcielą się w postacie powieści Rafała Ryszki "Tajemnica Cecylii Broll".

audiobook, nagranie, mikrofon  , lektor
Umiysz godać? Wciel się w postać powieści Rafała Ryszki "Tajemnica Cecylii Broll" · fot. pixabay.com


Przed wami niepowtarzalna okazja, by stać się lektorem/lektorką audiobooka. Historia autorstwa Rafała Ryszki - Tajemnica Cecylii Broll - już wkrótce w formacie audio! Odważ się i weź udział w projekcie!
Casting odbywa się online - nagraj swój głos i poczekaj na opinię ekspertów - wybrane osoby pojadą do Łodzi na nagrania.

W ramach niekomercyjnego projektu - nagrania audiobooka książki wydanej w 2021 roku, poszukiwane jest kilkanaście osób z okolic Bierunia, Mysłowic, Tychów i Pszczyny.

Duża część dialogów powieści jest po śląsku, dlatego warunkiem koniecznym jest umiejętność mówienia w tutejszej odmianie języka śląskiego. Tematyka książki dotyczy losów Górnoślązaków w czasie II wojny światowej i utrzymana jest w konwencji kryminału. Ma zwartą akcję, dużo dialogów i opisów rzeczywistości wojennej oraz odniesień do faktów i miejsc historycznych z obszaru ówczesnego Kreis Pleß, Myslovitz, Tichau czy Kattowitz.

Poszukuje się:

  • 8 mężczyzn w wieku 20 - 80 lat
  • 7 kobiet w wieku 15-80 lat.


Osoby chętne do sprawdzenia się w roli lektora, tylko do niedzieli 31 lipca mogą wysyłać zgłoszenia do castingu z podaniem swojego wieku i miejsca zamieszkania. W wiadomości zwrotnej organizatorzy poproszą o przesłanie 2-minutowego pliku audio, w którym należy się przedstawić i odczytać krótkie próbki tekstu w języku polskim i / lub po śląsku, z ewentualnym wstawkami słów oraz zwrotów niemieckich.

Kontakt: tajemnicabroll@gmail.com
Szczegóły na stronie: tajemnicabroll.wordpress.com/

Godosz po naszymu? Chcysz nagrać swój głos, tak co by zostoł po Tobie? Ja? Poradzisz? Zgłoś się!

Poszukiwani lektorzy języka śląskiego

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.