pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 18 lipca 2022
  • 12 sierpnia 2022
  • wyświetleń: 18751

Dożynki gminno-powiatowe w Ćwiklicach. Znamy program!

W sobotę, 27 sierpnia odbędą się Dożynki Gminno-Powiatowe! W tym roku gospodarzem imprezy będzie sołectwo Ćwiklice! Znamy już program! Harmonogram imprezy na plakacie!

Foto-temat: Dożynki w Ćwiklicach
Dożynki w Ćwiklicach w 2008 roku · fot. pless.pl / Stanisław Pieprzyk


Dożynki rozpocznie uroczysta msza święta w kościele św. Marcina w Ćwiklicach. Następnie barwny korowód dożynkowy wspólnie z orkiestrą Diverto przemaszeruje na miejsce uroczystości dożynkowych.

Główne wydarzenia będą miały miejsce na terenie przy OSP. Tutaj odbędą się tradycyjne obrzędy dożynkowe, zostaną wręczone nagrody i odznaczenia. Wystąpią dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ćwiklicach, Zespół Ludowy "Ćwikliczanie" oraz Zespół Śpiewaczy "Górzanie". Gwiazdą wieczoru będzie Mirosław Szołtysek, a do zabawy dożynkowej zagra zespół "Medium".

Odbędą się pokazowe zawody jeździeckie, będzie można zobaczyć wystawę maszyn rolniczych, a także ptaków ozdobnych i drobnego inwentarza. Podczas wydarzenia będzie można zaopatrzyć się w lokalne, naturalne produkty, które uzyskały certyfikat Lokalnej Marki Ziemi Pszczyńskiej, wytwarzane przez miejscowych rolników, rzemieślników i przedsiębiorców.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i konkursów dożynkowych z nagrodami!

Będzie też okazja, żeby dowiedzieć się, w jaki sposób na terenie powiatu pszczyńskiego można bezpłatnie skorzystać z pomocy radcy prawnego, adwokata, doradcy obywatelskiego bądź mediatora. Na miejscu na pytania będzie odpowiadał prawnik ze Stowarzyszenia na Rzecz Poradnictwa Obywatelskiego "Dogma" oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Pszczynie.

Dożynki to wydarzenie będące ukoronowaniem trudu rolników, czas wytchnienia i dziękczynienia za plony. Będą okazją do spotkania z rolnikami oraz instytucjami i przedsiębiorcami współpracującymi z rolnictwem z całego powiatu.

Organizatorzy: Gmina Pszczyna, Powiat Pszczyński.

dożynki Ćwiklice

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.