pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 27 czerwca 2022
  • 10 lipca 2022
  • wyświetleń: 2852

Pszczyńska grupa TaintT w finale ANTYFESTU Antyradia!

Za nami:

Pszczyński zespół TainT znalazł się w finale Antyfestu Antyradia! 10 lipca zagra koncert na Letniej Scenie klubu Progresja w Warszawie!

Taint
Zespół TainT · fot. materiały prasowe


Przypomnijmy: metalowy zespół TainT, którego muzycy pochodzą z Pszczyny, zakwalifikował się do ścisłej trzydziestki tegorocznej edycji ANTYFESTU, plebiscytu organizowanego przez najpopularniejsze rockowe radio w Polsce czyli Antyradio. Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego młodego zespołu grającego ciężką odmianę muzyki gitarowej. 27 czerwca poznaliśmy wyniki głosowania. Grupa znalazła się w finale!

Finalistami Antyfestu Antyradia 2022 - największego w Polsce przeglądu rockowych talentów - zostali także: Averme z Łodzi, podkrakowski Inclusion, łódzki Crimson Lips oraz Solum z Dąbrowy Górniczej. Przed nimi występy na żywo. Finałowy koncert odbędzie się 10 lipca na Letniej Scenie Progresji w Warszawie (wejście od godz. 14:00, start godz. 15:00). Gwiazdami wieczoru będą Ørganek, Dezerter oraz Bruklin.

Do 14. edycji Antyfestu Antyradia zgłosiło się aż 256 kapel grających różne odmiany muzyki rockowej. Pięciu finalistów wyłonili słuchacze w głosowaniu internetowym. 10 lipca na warszawskiej Letniej Scenie Progresji Averme, Crimson Lips, Inclusion Solum i TainT zaprezentują swoje koncertowe umiejętności. Tego samego wieczoru spośród nich jury wyłoni zwycięzcę, który otrzyma statuetkę "Złotej Kosy", zagra na Dużej Scenie 28. Pol'and'Rock Festival na Lotnisku Czaplinek-Broczyno, nagra profesjonalną płytę w Izabelin Studio, a Antyradio zapewni jej antenową promocję.

Gwiazdami finałowego koncertu będą zespoły: Ørganek, legenda polskiego punkrocka - Dezerter oraz Bruklin - laureat Antyfestu Antyradia 2019.

Wstęp na finał jest wyłącznie za zaproszeniami, które można zdobyć na antenie Antyradia lub w serwisie internetowym Antyradio.pl. Relacje na żywo i transmisje koncertów będzie można usłyszeć na antenie Antyradia.

O finalistach Antyfestu Antyradia 2022Averme - formacja została utworzona w 2018 roku w Łodzi. Różne osobowości, inspiracje i przekonania jej członków tworzą mieszankę klasycznego hard rocka z elementami szeroko pojętego metalu z ciepłym, niskim wokalem. Całość uzupełniają teksty o codzienności widzianej w krzywym zwierciadle.

Inclusion - piątka przyjaciół, których łączy pasja do muzyki i dobrej zabawy. W obecnej formule ten podkrakowski zespół gra od 2014 roku, a na swoim koncie ma już wydane trzy EPki. Swoją muzykę określa jako alternative metal, pełen rytmicznych i melodycznych rozwiązań. Elementami charakterystycznymi dla ich twórczości są emocje oraz energia, które niezmiennie wypełniają koncerty.

Crimson Lips - zespół uformował się w Łodzi w 2016 roku. Na scenie prezentuje mieszankę wybuchową rockowych riffów, formującą się w przyjemną lekkość melodyczną. Swoją nazwę zawdzięcza charyzmatycznej wokalistce i jej upodobaniom do szkarłatnej pomadki.

Solum - początki kapeli sięgają 2019 roku, a w obecnym składzie muzycy występują od 2020 roku. Swoim fanom oferują mocne metalowe brzmienia - choć jak sami podkreślają - są zdeterminowani, by tworzyć muzykę bez sztwynych ram gatunkowych. W tym roku zespół pochodzący z Dąbrowy Górniczej nagrał swój debiutancki krążek zatytułowany... "Solum".

TainT - kapela grająca muzykę z pogranicza alternative groove metalu oraz nu-metalu. Pochodzi z Pszczyny, gdzie została założona w 2014 roku. W jej skład wchodzi czeterech muzyków. W obecnym składzie występuje od początku 2020 roku. W tym samym roku nagrał swoją debiutancką EPkę pt. "Under Control".

Muzyka TainT:

www.youtube.com/channel/UCpl3F4oyCvv60w8CdfHU-Cw
www.facebook.com/TainTBanDPL
www.instagram.com/taintband/

Antyfest Antyradia to olbrzymia szansa dla mało znanych artystów grających muzykę gitarową na pokazanie własnej twórczości szerokiej publiczności. W minionych edycjach przeglądu organizowanego przez Antyradio wzięło już udział ponad 3,2 tys. zespołów reprezentujących różne brzmienia i odmiany muzyki rockowej. Dotychczasowymi zwycięzcami byli: Vintage (2009), Another World (2010), Leash Eye (2011), Cinemon (2012), Paradygmat (2013), Killing Silence (2014), Thermit (2015), Strażacy (2016), Dream Atlas (2017), Curcuma (2018), Bruklin (2019), GraVity Off (2020) oraz Batna (2021).

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.