pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 14 czerwca 2006
  • wyświetleń: 2310

Wola: Festiwal Folklorystyczny

Jury XII Międzygminnego Dziecięcego Festiwalu Folklorystycznego Miedźna 2006 i XIII Międzygminnego Festiwalu Folklorystycznego Miedźna 2006 wysłuchało 31 zespołów i 12 solistów.

Jurorzy podkreślili wysoki poziom artystyczny wszystkich uczestników. Docenili również dbałość o autentyczność strojów, sięganie do zapomnianych, ale za to pięknych pieśni ludowych, dbałość o gwarę i autentyczność w przekazie śląskiego folkloru.

Nagroda Grand Prix przyznana została zespołowi śpiewczemu "Studzieńczanie" z Pszczyńskiego Centrum Kultury. Zespół otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę w wysokości 1000zł. Ponad to Jury postanowiło przyznać:

W kategorii zespołów przedszkolnych:
I miejsce zespołowi „Knefliki” z Przedszkola nr 2 w Woli - dyplom i nagrodę w wysokości 600 zł,
II miejsce zespołowi „Skrzaty” z Przedszkola nr 1 w Woli - dyplom i nagrodę w wysokości 500 zł,
III miejsce zespołowi „Miedźwianeczki” z Przedszkola w Miedźnej - dyplom i nagrodę w wysokości 300 zł,
wyróżnienie - zespołowi „Maśloczki” z Przedszkola w Górze - dyplom i nagrodę w wysokości 200 zł ufundowaną przez dyrektora Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej panią Mariannę Korkosz i soliście z zespołu „Skrzaty” z Przedszkola nr 1 w Woli – Kacprowi Murańskiemu - dyplom i nagrodę książkową.

Zespoły szkolne

W kategorii zespołów wokalnych
I miejsce zespołowi „Kaczoki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach - dyplom i nagrodę w wysokości 600 zł,
II miejsce zespołowi „Małe Jankowianki” ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach - dyplom i nagrodę w wysokości 500 zł,
III miejsce zespołowi „Młode Bojszowy” z Zespołu Folklorystycznego „Bojszowianie” z Bojszów - dyplom i nagrodę w wysokości 300 zł,
wyróżnienia w postaci dyplomów zespołom: „Szarotki” z Zespołu Folklorystycznego „Bojszowianie” z Bojszów, zespołowi „Kończaneczki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach” i dla Zespołu Wokalnego ze Szkoły Podstawowej w Górze.

W kategorii solistów
I miejsce ex aequo Łukaszowi Kostka z Zespołu Folklorystycznego „Bojszowianie” z Bojszów i duetowi Ewie Zoń i Darii Hanus z zespołu „Kaczoki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach,
II miejsce ex aequo duetowi Edycie Kokot i Paulinie Miczek z zespołu „Małe Jankowianki” ze Szkoły Podstawowej w Jankowicach i Katarzynie Wawrzyczek z zespołu „Kończaneczki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach.

Dla solistów oprócz dyplomów ufundowano nagrody książkowe.

W kategorii zespołów pieśni i tańca
I miejsce Zespołowi Pieśni i Tańca „Frydkowianie” ze Szkoły Podstawowej we Frydku - dyplom i nagrodę w wysokości 600 zł,
II miejsce Zespołowi Pieśni i Tańca „Mali Pioskowianie” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Szkoła Podstawowa nr 10 w Piasku - dyplom i nagrodę w wysokości 500 zł,
III miejsce ex aequo Zespołowi Folklorystycznemu „Wigejce” ze Szkoły Podstawowej z Oddziałem Integracyjnym nr 2 w Woli i Zespołowi Pieśni i Tańca „Mali Frydkowianie” ze Szkoły Podstawowej we Frydku - dyplomy i nagrody w wysokości po 150 zł.

Zespoły dorosłe

W kategorii pieśni i tańca
I miejsce Zespołowi Pieśni Tańca „Wolanie” z Woli - dyplom i nagrodę w wysokości 600 zł,
II miejsce zespołowi „Dankowianie” z Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Wilamowicach - dyplom i nagrodę w wysokości 500 zł,
III miejsce Zespołowi Folklorystycznemu „Bojszowy” z Bojszów - dyplom i nagrodę w wysokości 300 zł.

W kategorii solistów
I miejsce pani Roksanie Gogol z zespołu „Dolanie z Łąki”,
II miejsce pani Jadwidze Chlubek z Regionalnego Zespołu Śpiewaczego „Radostowiczanki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu,
III miejsce pani Gabrieli Orlik z zespołu „Wiślanki” z Pszczyńskiego Centrum Kultury,
wyróżnienie pani Annie Limańczyk z Zespołu Pieśni i Tańca „Wolanie” z Woli.

Dla solistów oprócz dyplomów ufundowano nagrody książkowe.

W kategorii zespołów śpiewaczych
I miejsce ex aequo zespołowi „Nadolzianie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach i zespołowi „Studzieńczanie” z Pszczyńskiego Centrum Kultury - dyplomy i nagrody w wysokości po 300 zł,
II miejsce ex aequo Regionalnemu Zespołowi Śpiewaczemu „Radostowiczanki” z Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu i Regionalnemu Zespołowi Śpiewaczemu „Małokończanie” z Gminnego Ośrodka Kultury w Zebrzydowicach - dyplomy i nagrody w wysokości 250 zł,
III miejsce ex aequo zespołowi śpiewaczemu „Górzanie” z Góry i zespołowi „Jankowiczanki” z Pszczyńskiego Centrum Kultury - dyplomy i nagrody w wysokości 150 zł.

wyróżnienia zespołom:
„Dolanie z Łąki” z Pszczyńskiego Centrum Kultury,
„Wiślanki” z Pszczyńskiego Centrum Kultury,
„Czarkowianki” z Pszczyńskiego Centrum Kultury,
„Goczałkowice” z Gminnego Ośrodka Kultury w Goczałkowicach-Zdroju,
„Jastrzymbioki” ze Stowarzyszenia Kobiet na Rzecz Propagowania Kultury Śląskiej w Jastrzębiu,
„Brzeźczanie” z Pszczyńskiego Centrum Kultury.

GOK Wola, A.O. / pless.pl

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.