pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 16 czerwca 2006
  • wyświetleń: 4038

Kiermasz Silesiana w Pszczynie

Bractwo Gospodarcze Związku Górnośląskiego organizuje I Uliczny Kiermasz Publikacji o Śląsku – SILESIANA W PSZCZYNIE. Kiermasz odbędzie się 18 czerwca na ul. Piastowskiej przy Rynku (obok Księgarni CZARTAK) w godz. od 14.00 do 19.00.

Na kiermaszu będzie można nabyć po obniżonych cenach wydane w ostatnich latach przez Bractwo GZG, Muzeum Śląskie, Bibliotekę Śląską, Drukarnię Archidiecezjalną i in. ciekawe książki oraz reprodukcje starych map.

I tak będą to przykładowo książki: Ziemia Śląska, Sztuka Górnego Śląska, Ziemia pszczyńska – rozwój gospodarczy, Górnośląski leksykon biograficzny, Życie kulturalne na Śląsku, Księga poległych w powstaniach, Ludowe wyszycia, Ziemia pszczyńska przez wieki, Książęta górnośląscy z dynastii Piastów, 80 lat Biblioteki Śląskiej, Śmiech i płacz (poezje ks. Jerzego Szymika), Katalog książąt i królów polskich, U śląskich wód i inne.

Po raz pierwszy w Pszczynie zostanie zaprezentowane najnowsze wydawnictwo w zakresie kartografii górnośląskiej - album kilkudziesięciu map oprawionych w skórę. Jest to rarytas dla koneserów, wydany tydzień temu. Najnowszy, największy i najdroższy (1980,-) niskonakładowy atlas map Górnego Śląska, zawierający skróconą historię regionu i
jego kartografii autorstwa Ryszarda Kaczmarka i Piotra Greinera. Tylko dwa egemplarze
będą dostępne na kiermaszu w niedzielę.

Imprezie towarzyszyć będzie: Witrynowa Wystawa Kartograficzna oraz inne prezentacje kartograficzne dotyczące Górnego Śląska.

Andrzej Złoty

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.