Reklama

Rozrywka

  • 17 maja 2022
  • 13 czerwca 2022
  • wyświetleń: 1756

Autor "Opowieści o Górnym Śląsku" w Pawłowicach

Za nami:

Gościem Gminnego Ośrodka Kultury w Pawłowicach będzie Zbigniew Rokita - dziennikarz i reporter, laureat Nagrody Literackiej Nike za książkę "Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku". Zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna!

Zbigniew Rokita specjalizuje się w problematyce Europy Wschodniej i Górnego Śląska. Autor książek reporterskich Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku (podwójnie nagrodzonej Nagrodą Literacką Nike oraz która otrzymała nominację do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus, nagrody Ambasador Nowej Europy i Międzynarodowej Nagrody im. Witolda Pileckiego) oraz Królowie strzelców. Piłka w cieniu imperium (książka została przełożona na język ukraiński, a spektakl na jej podstawie wystawiono w Teatrze Nowym w Zabrzu). Autor sztuki teatralnej Nikaj (Teatr Zagłębia, reż. Robert Talarczyk). Pochodzi z Gliwic.

"Kajś. Opowieść o Górnym Śląsku" to książka osobista, trudna, w której autor z dziennikarskim zacięciem szuka odpowiedzi na nurtujące go pytanie o to kim jest i w konsekwencji o to, co znaczy być Ślązakiem. By je odnaleźć bada ślady, zgłębia historię przodków oraz swoje niemieckie korzenie. To, co udaje mu się odkryć osadza w konkretnym momencie dziejów historii Górnego Śląska, bowiem historia właśnie oraz wielka polityka, kształtując losy regionu, wpływają na życie i wybory jego mieszkańców.

Spotkanie odbędzie się 13 czerwca (poniedziałek) o godz. 17:00 w SALI BANKIETOWEJ GOK. Moderatorem spotkania będzie Agnieszka Kieloch.

Bezpłatne wejściówki do odbioru w Bibliotece Głównej oraz filiach!

Zbigniew rokita

ar / pless.pl

źródło: GBP w Pawłowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.