pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 16 maja 2022
 • 10 czerwca 2022
 • wyświetleń: 1682

[WIDEO] Koncert "Życzenia dla mamy i taty" w "13"

W czwartek, 26 maja Renata Zborowska zaprosiła gości do "13" na kolejny koncert z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Zobaczcie skrót wydarzenia!Termin koncertu zbiegł się z najpiękniejszym świętem na świecie - Dniem Matki, dlatego postanowiliśmy dołączyć się do obchodów i przygotować program poświęcony naszym Mamom. A żeby tatusiom nie było żal, bo oni mają swoje święto dopiero w czerwcu, wybraliśmy też kilka utworów o ojcach.

Dzięki obecności zaproszonych gości - uczniów klasy drugiej Szkoły Podstawowej w Piasku - wszystkie miejsca na widowni w "13" były zajęte. Program popołudniowego spotkania był bardzo bogaty, składał się z wierszy najlepszych polskich poetów piszących dla dzieci oraz pięknych nastrojowych, zabawnych i czasem dowcipnych piosenek z życzeniami dla obojga rodziców.

Program rozpoczęła grupa uczniów z Piasku pod opieką pani Kariny Bieszczad. Dzieci wykonały piosenkę "Jesteś mamo skarbem mym" (akompaniowała pani Karina oraz uczennica na dzwonkach), a fragmenty piosenki śpiewane były w języku ukraińskim. To wzruszające wykonanie bardzo podobało się publiczności, o czym świadczyły burzliwe oklaski.

Popołudnie dla najmłodszych - 26.05.2022 · fot. Maciej Wilczek


Potem swój program przedstawili podopieczni pani Renaty Zborowskiej, którzy prezentowali przygotowane wiersze i piosenki. Na scenie wystąpili:

 • Madzia Manowska z piosenką "Daj mi rękę, tato"
 • Eliza Krzempek ("Moja mama jest artystką")
 • Ola Zborowska ("Walczyk dla mamy")
 • Oliwia Pojda ("A ja wolę moją mamę")
 • Zosia Sputek ("Co powie tata")
 • Marta Cyroń ("Kołysanka dla mamy")
 • Zuzia Kuboszek ("Dobra wróżka mama")
 • Zuzia Grzechnik ("Dziękuję mamo, dziękuję tato")
 • Dawid Wilczek ("Pełny luz, kochana mamo").


Na zakończenie uczniowie z Piasku zagrali na dzwonkach przepiękny utwór "Bransle de la Torche niemieckiego kompozytora Michaela Preatoriusa (z XV/XVI wieku).

Cały koncert bardzo się podobał publiczności, nie zabrakło łez wzruszenia i innych oznak zachwytu. Młodzi wykonawcy dali z siebie wszystko, aby jak najlepiej zaprezentować przygotowane utwory (wiersze i piosenki). W taki właśnie sposób złożyli życzenia wszystkim mamusiom i tatusiom.

Dziękuję serdecznie wszystkim - widzom, wykonawcom oraz tym, którzy przyczynili się do realizacji tego koncertu. Cieszę się, że ten koncert spełnił swoją rolę i znalazł uznanie w oczach naszych gości.

W dalszym ciągu apeluję do rodziców, opiekunów i wychowawców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - znajdźcie trochę czasu i przychodźcie ze swoimi pociechami na nasze koncerty. Jest okazja, aby zobaczyć na scenie młodych recytatorów i wokalistów, wspólnie spędzić kilkadziesiąt minut wsłuchując się w ładne, ciekawe i mądre teksty wierszy i piosenek. Przy okazji można uczyć dziecko właściwego kontaktu z kulturą - to jest bezcenne i zaowocuje w przyszłości. Naprawdę warto!

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.