Reklama

Rozrywka

  • 9 maja 2022
  • 19 maja 2022
  • wyświetleń: 964

Tydzień Bibliotek w Pawłowicach - spotkania i piknik!

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaplanowała z okazji Tygodnia Bibliotek szereg ciekawych wydarzeń i spotkań!

tydzień bibliotek


Trwa Tydzień Bibliotek. To ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Akcja odbywa się zawsze w maju, a imprezy rozpoczynają się 8 maja - w Dniu Bibliotekarza. Tegoroczne hasło brzmi: "Biblioteka - świat w jednym miejscu".

Już 10 maja na godzinę 9:00 biblioteka w Pawłowicach zaprasza najmłodszych do Biblioteki Głównej, gdzie odbędzie się przedstawienie pt. "Bajka o Gajowym Chrobotku". Również 10 maja o godzinie 11:00 w Filii Osiedle będzie można posłuchać ciekawych opowieści o Afryce, które zaprezentuje podróżnik, fotograf Robert Gondek. Dla młodzieży przygotowano spotkania z Andrzejem Sową - autorem głośnej książki "Ocalony. Ćpunk w Kościele", które odbędą się 18 maja w Bibliotece Głównej oraz Filii Osiedle. Przedszkolaki będą mogły uczestniczyć w spotkaniu z Aliną Przybytek, zaplanowanym na 19 maja. Autorka książek o Kici i Nici zabierze najmłodszych do krainy pszczół, opowie o tym, czym zajmują się poszczególne pszczoły, jakie są rodzaje miodu, jak bardzo ważne są owady w naszym życiu.

Podczas Tygodnia Bibliotek nie może zabraknąć "Pikniku z Biblioteką". Wspólną zabawę z animacjami i barwnym korowodem zaplanowano na 13 maja, na godzinę 10:00 w Parku im. prof. S. Pisarka.

ar / pless.pl

źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.