pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 9 stycznia 2022
  • wyświetleń: 1069

WOŚP 2022: K.I.C.Z. Musical, Kaftan (nie)bezpieczeństwa i Pożądanie

30. Finał WOŚP nie mógłby się odbyć bez Stowarzyszenia "take tam" im. Artystów Międzywojnia, które działa pod czujnym okiem Kuby Pieczki oraz Małgorzaty Tomczyk! Tym razem pod hasłem "take tam dla WOŚP" czeka nas teatralna uczta składająca się aż z trzech dań! A wszystko to w sobotę, 29 stycznia o godz. 18:00 w sali widowiskowej PCKul!

K.I.C.Z. MusicalCo się stanie, gdy przeanalizujemy teksty znanych z radia piosenek disco polo czy popularnych czołówek seriali telewizyjnych? Może z tego wyjść niezły KICZ! I właśnie tym zajęła się grupa wykonawczyń, które w dniu Sylwestra (z dowolną stacją telewizyjną) zaczęły zastanawiać się nad sensem śpiewanych utworów. Pojawią się najpopularniejsze w ostatnim czasie przeboje, które będziecie śpiewać razem z nami, a komizm zawarty w ich polonistycznych analizach (autorstwa Michała Rusinka) rozbawi was do łez.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Pieczka, choreografia: Małgorzata Tomczyk
Wystąpią: Wiktoria Urbaniec, Edyta Komraus, Zuzanna Grudzień, Martyna Klima, Iga Kuczowicz, Dagmara Malcharek.

Kaftan (nie)bezpieczeństwaKażdy z nas otrzymuje od innych wskazówki, korzysta z nich lub nie. Te dobre rady potrafią ograniczyć nas i nasze decyzje. Pod wpływem pewnych sytuacji dostajemy wolność do podjęcia własnej decyzji i wtedy nadchodzi pytanie: czy wolność naszego, całkowicie naszego wyboru nam odpowiada czy jednak wolimy dostawać cały czas "wskazówki" od innych.

Choreografia: Małgorzata Tomczyk
Wystąpią: Zuzanna Folek, Klaudia Garbala, Natalia Kaczmarek, Julia Scheibel

PożądanieSpektakl dla dorosłych (+18) opowiadający historię trzech kobiet - ich perypetii miłosnych i łóżkowych. Nie brakuje im odwagi, by nazywać rzeczy po imieniu. Nie brakuje im przeżyć, które mogą opisać. Nie brakuje im traum, którymi chcą się podzielić. I nie brakowało facetów, którym chcą się odgryźć. A wszystko to w rytmie kobiecej i rytmicznej muzyki Kayah.

Scenariusz i reżyseria: Jakub Pieczka, choreografia: Małgorzata Tomczyk
Wystąpią: Kinga Grynpeter, Żaneta Gola, Magdalena Pietryja, Rafał Pietryja.

take tam dla wośp

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.