pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 19 grudnia 2021
  • 20 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1862

Wielopokoleniowy koncert świąteczny dla Zuzy Walczącej

Za nami:

Nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pawłowicach wraz z Radą Rodziców zapraszają na wielopokoleniowy koncert świąteczny, który odbędzie się 20 grudnia, o godzinie 15.00 na placu przy Spółdzielni Mieszkaniowej w Pawłowicach. Koncert ma szczytny cel - pomoc dla uczennicy Zuzi, która zachorowała na raka kości z przerzutami.

Zuzanna Polak
Zuzanna Polak · fot. archiwum prywatne


Świąteczne piosenki zaśpiewają przedszkolaki z Modrzewiowego Ogrodu, chórzyści ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz chór Margo. Podczas koncertu odbędzie się również kiermasz ciasteczek świątecznych, które upiekli rodzice uczniów z ZSP. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na wsparcie rehabilitacji 12-letniej Zuzi, która od pół roku prowadzi walkę ze złośliwym rakiem kości.

Dzień Harrego Pottera w SP nr 2 w Pawłowicach
Dzień Harrego Pottera w SP nr 2 w Pawłowicach · fot. SP nr 2 w Pawłowicach


Koncert to kolejna akcja charytatywna zorganizowana przez uczniów, nauczycieli i Radę Rodziców. W listopadzie w szkole odbył się "Dzień Harrego Pottera", ulubionego bohatera książkowego chorej dziewczynki. W tym dniu nauczyciele oraz uczniowie przebrali się za postaci z książki. Każda klasa malowała kamienie, które następnie trafiły do różnych instytucji w gminie. Sprzedano także ponad 1600 kolorowych muffinek upieczonych przez rodziców. Dzięki sprzedaży udało się przekazać ponad 3800 zł na rzecz Fundacji Iskierka, której podopieczną jest Zuzia.

Wszystkich zainteresowanych losami Zuzy i chęcią pomocy zapraszamy do śledzenia jej blogu na Faceboooku #Zuzawalczaca.

O Zuzi pisaliśmy w listopadzie w artykule Zuza z Pawłowic walczy z rakiem. Wszczepiono jej endoprotezę.

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.