pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 7 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1038

[ZDJĘCIA] Jarmark bożonarodzeniowy w Poznaniu z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Po zeszłorocznej, pandemicznej przerwie, w sobotę 4 grudnia udało się zrealizować wyjazd na jarmark bożonarodzeniowy. Pierwotnym celem naszej wycieczki miał być dzień zwiedzania i jarmarkowy wieczór we Wiedniu. Niestety pełny lockdown Austrii, nawet dla osób zaszczepionych, okazał się skuteczną barierą uniemożliwiającą wyjazd. Niezrażeni tą sytuacją, szybko zmieniliśmy plany i odwiedziliśmy jedno z największych polskich miast: Poznań.

Poznań z DIABLAKiem - 04.12.2021 · fot. KST Diablak


Podczas czterech godzin zwiedzania z panem Hubertem - lokalnym przewodnikiem odwiedziliśmy m.in.: Ostrów Tumski z archikatedrą i miejscem pochówku pierwszych władców Polski; rynek wraz z ratuszem i znajdującymi się nieopodal Zamkiem Królewskim czy Farą Poznańską; a także dzielnicę cesarską z Zamkiem Cesarskim na czele.

Tym samym podczas spaceru poznaliśmy historię polskiej państwowości, kilku powstańczych zrywów mieszkańców Poznania i Wielkopolski, a także wiele innych krajoznawczych ciekawostek z zakresu polsko-niemieckiego dziedzictwa Poznania. Po udanym zwiedzaniu, już w wieczorowej aurze przyszedł czas na indywidualne skorzystanie z atrakcji i poznanie smaków stolicy Wielkopolski i jej miejskiego jarmarku bożonarodzeniowego "Poznańskie Betlejem". Ostatecznie, po całym dniu pełnym zwiedzania i relaksu, kilkadziesiąt minut po północy zadowolona grupa turystów powróciła do Pszczyny.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

19.12.2021r. - wycieczka w Beskid Mały
28.12.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej
08.01.2022r. - wyjazd na Termy Chochołowskie
16.01.2022r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Wielka Rycerzowa)

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj