pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 26 listopada 2021
  • wyświetleń: 1864

[WIDEO] Młody zespół Churtownia prezentuje nowy singiel

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj

Zespół Churtownia to piątka utalentowanej młodzieży z powiatu pszczyńskiego, która pod opieką Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie realizuje swoje muzyczne marzenia. Właśnie nagrali swój pierwszy singiel!Mimo, iż działają od listopada 2020 roku, zdążyli już zaprezentować się na wielu wydarzeniach kulturalnych w powiecie i nie tylko: Koncert Made in Pszczyna (czerwiec 2021), Pszczyńska Laba i Festyn w Piasku (lipiec 2021), Przesiądź się na kulturę (sierpień 2021), Fest Fajer - koncert charytatywny w Czechowicach-Dziedzicach (wrzesień 2021).

Ponadto młodzież może pochwalić się wyróżnieniami oraz nagrodami w takich konkursach jak: XXI Przegląd Kolęd i Pastorałek "Od nieba do nieba" (Hałcnów), Konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej "Świętośpiewanie" (Suszec), V Ogólnopolski Festiwal Piosenki "O Wolności" (Katowice). Są żywiołowi, kochają muzykę i mają mnóstwo pomysłów na siebie.

Zespół gra muzykę z gatunku pop-rock i pracuje właśnie nad swoim autorskim materiałem czego rezultatem jest ich pierwszy singiel pod tytułem "7:30".

- "Wciąż mam w swej głowie wspomnienia zapomniane" - kto z nas ich nie ma? Wspomnienia z wczesnego dzieciństwa, szkoły, życia codziennego. One znikają, zapominamy o momentach, które nas ukształtowały i sprawiły, że jesteśmy dzisiaj sobą. Piosenka opowiada o tęsknocie do tych wspomnień, które chociaż są zapomniane nadal są w naszych głowach. Utwór mówi również o nieuchronnym przemijaniu, o tym, że trzeba korzystać z każdej chwili - bo mogą one nie wrócić. Singiel jest dla nas, jako zespołu, przede wszystkim piękną pamiątką, która zostanie z nami na bardzo długo. Nie da się ukryć, że kiedyś stanie się dla nas również wspomnieniem, ale cała rzecz leży w tym, aby nie budować wspomnień, które trafią do strefy zapomnienia - mówią młodzi twórcy.

W skład zespołu wchodzą:

  • Karolina Olszowiec - wokal,
  • Olga Pustelnik - pianino,
  • Martyna Olszowiec - gitara basowa,
  • Bartosz Kurtok - gitara elektryczna,
  • Jakub Pudełko - perkusja.


Opiekunem zespołu jest Joanna Gryz (POPP).

Churtownia w mediach społecznościowych:

www.instagram.com/churtownia/
facebook.com/Churtownia-106261031388529/
bandchurtownia@gmail.com

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

POPP

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "POPP" podaj