pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 26 listopada 2021
  • 6 grudnia 2021
  • wyświetleń: 1333

Spektakl "Cholonek" w emgoku odwołany!

Za nami:

Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatora spektakl "Cholonek" w strumieńskim emgoku został odwołany ze względu na chorobę jednej z aktorek. Bilety będzie można wykorzystać w nowym terminie, który niedługo zostanie ustalony. Najpewniej będzie to już w przyszłym roku - informuje emgok.

cholonek


Cholonek Teatru Korez to spektakl o ludziach żyjących pomiędzy. Pomiędzy Polską a Niemcami. Pomiędzy snem a jawą. Pomiędzy tragedią a farsą. Dla Ślązaków i tych którzy Śląska nie rozumieją. Przedstawienie, gdziekolwiek nie byłoby grane, od Stuttgartu przez Warszawę po Strzelce Opolskie, wywołuje łzy - łzy śmiechu i łzy wzruszenia.Po jego obejrzeniu będziesz mógł powiedzieć: "Jestem Ślązakiem i jestem z tego dumny...". Ten spektakl to istny cud teatralny, który zdarza się raz na sto lat.

O Teatrze KorezTo jeden z dwóch teatrów repertuarowych w Katowicach, który wnosi do pejzażu kulturalnego miasta program teatralny na najwyższym poziomie, a przy tym potrafi rozbawić każdego widza.

Korez dał się także poznać widowni w Bratysławie, Brnie, Budapeszcie, Kolonii, Berlinie, Waszyngtonie, Chicago i Wiedniu. Wielokrotnie był gościem różnych festiwali, m.in. Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Malta w Poznaniu oraz Festiwalu Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Festiwalu Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi" w Lublinie, Festiwalu Komedii Talia w Tarnowie, Międzynarodowego Festiwalu "Zderzenie" w Kłodzku czy Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu. Jako pierwszy śląski teatr wystąpił na deskach Starego Teatru w Krakowie, a sam Bogusław Schaeffer wybrał korezowski Kwartet dla 4 aktorów na swój światowy festiwal.

Fenomen popularności "teatru dla ludzi, który bawi, a nie nudzi" sprawił, iż przed parunastu laty w plebiscycie "Gazety Wyborczej" na najpopularniejszych aktorów regionu wśród zwycięzców znaleźli się... wszyscy ówcześni aktorzy Teatru Korez! Zresztą za swe kreacje wielokrotnie otrzymywali Złote Maski, zdobyli także Nagrody Aktorskie na warszawskim Festiwalu Teatrów Ogródkowych. Za spektakl Homlet Korez został nagrodzony w 2001 roku na VII Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Teatr otrzymał również m.in. główną nagrodę na Grudziądzkiej Wiośnie Teatralnej 2004 oraz nagrodę główną i nagrodę publiczności za Scenariusz dla 3 aktorów na XV Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie, Złotego Miedziaka w kategorii najlepszy spektakl komediowy za spektakl Wiwisexia na XX Festiwalu "Oblicza Teatru" Polkowice, a w 2019 roku Mirosław Neinert dostał "Cegłę z Gazety", nagrodę im. Janoscha.

Olbrzymim sukcesem teatru Korez stał się Cholonek, realizacja sceniczna kultowej książki Janoscha Cholonek, czyli dobry Pan Bóg z gliny. Również wieloma nagrodami może się poszczycić monodram napisany specjalnie dla Teatru Korez przez Tomasza Jachimka, Kolega Mela Gibsona: Nagroda główna na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Monodramu Współczesnego w Warszawie, Złota Maska 2008 dla Mirosława Neinerta za rolę Feliksa Rzepki, Grand Prix XVI Międzynarodowego Festiwalu Zderzenie w Kłodzku, Nagroda Aktorska dla Mirosława Neinerta na XII Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA 2008 w Tarnowie.

Konkurs

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.