pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 9 listopada 2021
  • wyświetleń: 1457

[ZDJĘCIA] Tatry Zachodnie z DIABLAKiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

6 listopada odbyła się wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Celem wycieczki było zapoznanie się walorami przyrodniczo-krajobrazowymi Tatr Zachodnich, spacer Doliną Chochołowską oraz zdobycie dwóch szczytów zlokalizowanych w jej pobliżu.

Tatry Zachodnie z DIABLAKiem -06.11.2021 · fot. KST Diablak


Słoneczna pogoda przez cały dzień bardzo sprzyjała turystom, dzięki czemu całkowicie udało się zrealizować zaplanowaną ciekawą trasę o następującym przebiegu: Dolina Chochołowska - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej - Grześ (1653m n.p.m.) - Rakoń (1879m n.p.m.) - Schronisko PTTK na Polanie Chochołowskiej - Dolina Chochołowska.

Całość liczyła 25 km i 1140m sumy przewyższeń, czyli wystarczająco dość, aby aktywnie spędzić wolną sobotę. Wędrówka prowadzona była przez przewodnika tatrzańskiego Panią Beatę, która z jednej strony dbała o bezpieczeństwo turystów a z drugiej przekazywała cenne informacje krajoznawcze, historyczne, kulturowe oraz geograficzne - dziękujemy!

Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali również zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Tatr. Po pokonaniu trasy w sprzyjających warunkach pogodowych zadowolona grupa turystów, późnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Również podczas tego wyjazdu uczestnicy chętnie wsparli pieniężnie zbiórkę na najdroższy lek świata dla Filipka Cholewy! Dziękujemy bardzo! Więcej informacji dotyczących Filipka można znaleźć tutaj:Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

13.11.2021r. - wyjazd na Termy Chochołowskie
19.11.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej
28.11.2021r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Wielka Rycerzowa)
04.12.2021r. - Jarmark Bożonarodzeniowy - Poznań
19.12.2021r. - wycieczka w Beskid Mały

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj