pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

 • 5 listopada 2021
 • 24 listopada 2021
 • wyświetleń: 2410

[ZDJĘCIA] Koncert o zwierzętach i na rzecz zwierząt

Za nami:

Kolejne spotkanie z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych" poświęcone było zwierzętom. Tym koncertem organizatorzy chcieli wesprzeć działania Fundacji "Zwierzęca Arkadia", która pomaga potrzebującym czworonogom. Biletem wstępu był drobny prezent dla bezdomnych zwierząt. Uwaga! Koncert zostanie powtórzony w najbliższą środę, 24 listopada o godz. 17.00 w Sali Ośrodka Kultury w Wiśle Małej dla lokalnej społeczności!

Zaśpiewali o zwierzętach, zbierali na rzecz zwierząt - 18.11.2021 · fot. Maciej Wilczek


W czwartek, 18 listopada zaprosiliśmy na kolejny koncert z cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Tym razem przygotowaliśmy repertuar o zwierzętach, gdyż chcieliśmy przy okazji wspomóc w działaniach Fundację "Zwierzęca Arkadia" i nazbierać trochę prezentów i pieniędzy dla bezdomnych zwierząt. Nasi goście nie zawiedli i przynieśli ze sobą sporo rzeczy niezbędnych do opieki nad zwierzętami - karmę, kocyki, miski, zabawki i środki czystości. Wrzucali również datki do fundacyjne skarbonki.

Nasi młodzi wykonawcy przygotowali ładne wiersze napisane przez takich poetów jak Władysław Bełza, Jolanta Wybieralska, Jan Brzechwa, Józef Antoni Birkenmajer, Jan Czapliński, Franciszek Klimek czy Stanisław Jachowicz oraz sympatyczne piosenki, których bohaterami były przeróżne zwierzęta.

Na scenie pojawili się:

 • Zuzia Grzechnik ze Studzienic (piosenka "Kaczka Dziwaczka", wiersz o chomiku oraz z bratem Bartkiem piosenka "Domowe zoo",
 • Bartek Grzechnik,
 • Madzia Manowska z Wisły Małej ("Domowa piosenka", wiersz o Kotku i o Biedroneczce oraz w duecie z Elizą "Koci wesoły swiat",
 • Eliza Krzempek z Wisły Małej ("Puszek Okruszek", wiersze o pieski o śwince i w duecie z madzią "Koci wesoły świat"),
 • Oliwia Pojda z Wisły Małej (piosenka "Papuga z dziobem na kłódkę" ora wiersz o gęsi, a w duecie z Zosią "Kundel Bury"),
 • Zosia Sputek z Wisły Małej ("Ryby, żaby i raki", wiersz o kozie oraz w duecie z Oliwką "Kundel Bury"
 • Zuzia Zborowska z Pszczyny wiersz o kocie, w duecie z Ola wiersz "Przyjaciele" oraz dwie piosenki; "Jak rozmawiać trzeba z psem" oraz "Idzie kot"),
 • Ola Zborowska z Pszczyny ( wiersz o kurce i w duecie z siostrą Zuzią wiersz "przyjaciele" i dwie piosenki),
 • Dawid Wilczek z Ćwiklic ( piosenka "Papuga gaduła" i "Kret samotny jest jak palec" oraz wiersz o Baranie".


Wszystkie występy podobały się gościom na sali i mamy nadzieję też tym, którzy oglądali nas on-line. Ponad 100 osób zasiadło przed ekranami komputerów, co z jednej strony bardzo cieszy, a z drugiej strony... Wolelibyśmy, aby zasiedli Państwo razem z dziećmi na sali. Ale nic straconego - zapraszamy już dzisiaj na każdy kolejny koncert.

Jeżeli chcę Państwo jeszcze raz obejrzeć fragmenty koncertu to zapraszamy na stronę:O działaniach Fundacji poczytać można tutaj: zwierzeca-arkadia.org/

Oczywiście Fundację "Zwierzęca Arkadia" można wesprzeć grosikiem na konto: 33 1540 1128 2081 9100 7566 0001 (darowizna na rzecz Fundacji "Zwierzęca Arkadia").

Dziękuję serdecznie wszystkim wykonawcom, którzy dali z siebie wszystko, aby dobrze wypaść na scenie. Dziękuję wszystkim z Państwa, którzy przyszli osobiście na koncert i tym, którzy oglądali on-line.

A w najbliższą środę, 24 listopada o godz. 17.00 w Sali Ośrodka Kultury w Wiśle Małej taki sam koncert dla lokalnej społeczności!

popołudnie dla najmłodszych

Renata Zborowska / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.