pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 4 listopada 2021
  • wyświetleń: 999

144 tys. zł na Pszczyńską Galerię Cyfrowej Sztuki i Tradycji

Pszczyńskie Centrum Kultury otrzymało 144 tys. 800 złotych dofinansowania na realizację projektu "Pszczyńska Galeria Cyfrowej Sztuki i Tradycji". PCKul jest w trakcie realizacji projektu, podczas którego weźmie udział w cyklu szkoleń, skorzysta z pomocy tutora cyfrowego, zakupi niezbędny sprzęt, oprogramowanie i licencje.

komputer, rodzic, zdalne nauczanie
144 tys. zł na Pszczyńską Galerię Cyfrowej Sztuki i Tradycji · fot. pixabay.com


Projekt instytucji jest pomysłem na stworzenie cyfrowej kolekcji dzieł artystów lokalnych, a także dzieł tradycyjnej kultury materialnej i niematerialnej i sprawienie, by była ona jak najlepiej dostępna dla wszystkich, którzy mogą zechcieć z nich korzystać.

Cyfrowa Galeria będzie dostosowana dla osób o szczególnych potrzebach. Umieszczenie wystawy w świecie wirtualnym da jej możliwość dotarcia do znacznie szerszego grona odbiorców, jednocześnie nie zmuszając ludzi do tłoczenia się w galerii. Da możliwość dotarcia do nowego, często młodego odbiorcy, niezainteresowanego dotychczasową, tradycyjną formą prezentacji sztuki i tradycji.

Konwersja cyfrowa domów kultury to projekt o charakterze systemowym, uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. To z niego pochodzi dofinansowanie dla PCKulu. Jego celem jest: wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej; doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.