pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 1 listopada 2021
  • wyświetleń: 1880

[WIDEO] Muzyk z Oświęcimia nagrał utwór w pszczyńskim studiu

Marcin Jurecki tworzy muzykę oscylującą wokół rocka i pop-rocka, często nawiązując do lat 80. Tak brzmi też jego nowy kawałek "Letni dzień". Utwór został nagrany w pszczyńskim Studio Wally, zaś teledysk nakręcono w Oświęcimiu.Teledysk do utworu "Letni dzień" powstał w Oświęcimiu, można zobaczyć w nim wiele ciekawych miejsc takich jak Skatepark, niedawno otwarty Park Pokoju czy dach kamienicy Jakoba Haberfelda. Za realizację teledysku odpowiadało Onecam, czyli Mateusz Kania i Jakub Joniec, a w główne role w teledysku wcielili się Zuzanna Patyk i Eryk Grochowski, w wideo wystąpili również Marta Janas, Wojciech Kościelniak, Marcin Makulec i Aleksander Widuch.

- Myślę, że nasza współpraca była bardzo udana, przebiegała w przyjemnej atmosferze i po prostu dobrze się bawiliśmy na planie teledysku. Film zrealizowano przy wsparciu finansowym Miasta Oświęcim co znacznie przyspieszyło i ułatwiło pracę nad nim - komentuje Marcin Jurecki.

Utwór został nagrany na wiosnę tego roku w Wally Studio w Pszczynie.

Na planie teledysku do utworu "Letni dzień"
Na planie teledysku do utworu "Letni dzień" · fot. Onecam


- Postanowiłem nagrać drugi z rzędu utwór w pszczyńskim studiu, ponieważ naprawdę dobrze współpracuje mi się z Michałem, właścicielem Wally studio, dobrze się rozumiemy na muzycznej płaszczyźnie i praca z nim jest naprawdę przyjemna, bez nieporozumień i zgrzytów. Oboje jesteśmy otwarci na nowe pomysły, przez co utwór dużo zyskał w porównaniu z pierwotną jego wersją. W pracy w studio bardzo pomogła mi również Eliza - małżonka Michała, która była dla mnie wielkim wsparciem i pomocą podczas procesu nagrywania wokalu. Jestem im naprawdę wdzięczny, za pomoc i wsparcie, które w efekcie końcowym złożyły się na piosenkę "Letni dzień" - mówi wokalista i gitarzysta M. Jurecki.

Na planie teledysku do utworu "Letni dzień"
Na planie teledysku do utworu "Letni dzień" · fot. Onecam


- Nie jestem zwolennikiem narzucania o czym jest dany utwór, gdyż każdy może go interpretować na swój sposób. Starałem się aby tekst nie był jednoznaczny lecz bardziej wielowymiarowy. Myślę, że jedną z interpretacji która jest mi najbliższa to wspomnienia, powroty w miejsca związane z osobą/osobami z którymi już nie możemy być i jedyne co nam zostało, to właśnie wspomnienia wspólnych chwil beztroski podczas słonecznego lata lub powroty w miejsca z nimi związane. Myślę, że na pewno jest to też utwór o miłości, ale ma ona tyle rodzajów i odmian, że każdy będzie interpretował tekst inaczej, co na pewno uczyni go bardziej unikalnym, osobistym i wyjątkowym dla interpretującego - powiedział nam muzyk.

- Chciałem serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w projekt: Miastu Oświęcim, Muzeum Jakoba Haberfelda oraz wszystkim tym którzy pomogli mi zrealizować cały projekt. Bez nich z pewnością nie dałbym rady - dodaje.

Letni dzień
Muzyka: Marcin Jurecki, Michał Wala, Eliza Wietrzyńska-Wala,
Słowa: Marcin Jurecki,
Mix, mastering: Michał Wala (Wally Studio),
Produkcja filmu: Onecam.

Wideoklip zrealizowano przy wsparciu finansowym miasta Oświęcim.

Marcin Jurecki na FB: fb.me/marcinjureckifb
Marcin Jurecki na IG: www.instagram.com/marcin_jure...

Niemal rok temu w pszczyńskim studiu powstał również utwór Nocna Ucieczka o którym pisaliśmy w artykule: www.pless.pl/rozrywka/66135-wideo-nocna-ucieczka-utwor-powstal-w-pszczynskim-studiu

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.