pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 28 października 2021
  • wyświetleń: 5977

[ZDJĘCIA] Pszczyńscy seniorzy rozpoczęli jubileuszowy rok akademicki

Po raz 10. Pszczyński Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki! W poniedziałek, 25 października w auli Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego miała miejsce jego inauguracja.

Reklama

Seniorzy rozpoczęli jubileuszowy rok akademicki - 25.10.2021 · fot. powiat


W uroczystości udział wzięli zaproszeni goście: przedstawiciele władz samorządowych - Barbara Sopot-Zembok - zastępca Burmistrza Pszczyny, Barbara Bandoła - Starosta Pszczyńska, Halina Nocoń - członek Rady Programowej PUTW, Teresa Wojtanowicz - dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, Mirosława Bienioszek - wicedyrektor Powiatowego Zespołu Szkół Nr 2, Urszula Polubiec - przewodnicząca Tyskiej Rady Seniorów, wykładowcy i instruktorzy prowadzący zajęcia w Pszczyńskim UTW oraz licznie zebrani słuchacze.

Wykład inauguracyjny wygłosił dr nauk medycznych Marcin Leśniewski, który bardzo ciekawie przedstawił aktualny stan wiedzy dotyczący koronawirusów, a w szczególności koronawirusa COVID-19 i problemy związane z zapobieganiem zakażeniom i leczeniem osób chorych. Wykładowca przypomniał zebranym, które z chorób zakaźnych zostały zwalczone dzięki szczepionkom oraz gorąco zachęcał do szczepienia się, noszenia maseczek, zachowania dystansu, dezynfekowania rąk oraz wietrzenia pomieszczeń.

Oprawę artystyczną zapewniły uniwersytecki chór Canto Grazioso oraz grupa teatralna "Pod Kapeluszem". Chór nie tylko zaśpiewał pieśń studentów Gaudeamus igitur na początku inauguracji, ale przedstawił również kilka utworów ze swojego bogatego repertuaru. Natomiast grupa teatralna przedstawiła komedię kryminalną "Czekoladki".

Zajęcia w PUTW w tym roku trwają już od czerwca, kiedy to nastąpiło zniesienie niektórych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa. Odbywają się zajęcia ruchowe z gimnastyki na sali i w basenie, zajęcia z jogi, pilates, marsze z kijkami, zajęcia taneczne. Słuchacze uczą się języków obcych, malują, wykonują rękodzieło artystyczne, słuchają wykładów m.in. z filozofii. W okresie od czerwca do września br. 40 słuchaczy PUTW ukończyło bardzo intensywny kurs komputerowy finansowany ze środków unijnych. W tym roku członkowie PUTW byli na wycieczkach w kilku miastach w kraju, pojechali na Bałkany, do Włoch, Truskawca, Bułgarii i Rumunii. Kilkakrotnie uczestniczyli w spektaklach kinowych i teatralnych.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.