pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 października 2021
  • wyświetleń: 2128

Prawda o Auschwitz - uczniowie i nauczyciele spacerowali po Pszczynie

Uczniowie i nauczyciele pszczyńskich szkół spacerowali w piątek, 22 października po Pszczynie śladami jej żydowskich mieszkańców. To kolejne wydarzenie w ramach projektu "Prawda o Auschwitz", do którego zaprosił Powiat Pszczyński. Spacer poprowadził historyk i judaista - Sławomir Pastuszka.

Prawda o Auschwitz - uczniowie i nauczyciele spacerowali po Pszczynie - 22.10.2021
Prawda o Auschwitz - uczniowie i nauczyciele spacerowali po Pszczynie - 22.10.2021 · fot. Sławomir Pastuszka


- W piątek przed południem miałem ogromną przyjemność poprowadzić dwugodzinny spacer po Pszczynie śladami jej żydowskich mieszkańców, w którym wzięło udział ponad 60 uczniów i nauczycieli historii z pszczyńskich szkół średnich - relacjonuje S. Pastuszka.

Wycieczka odbyła się w ramach realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu "Prawda o Auschwitz", którego głównym celem jest wsparcie pszczyńskich szkół w realizacji edukacyjnych projektów historycznych, a jego efektem mają być materiały dydaktyczne, które będą mogły zostać wykorzystane do realizowania zajęć w ramach lekcji historii.

Więcej o projekcie w artykule:
Projekt "Prawda o Auschwitz" w pszczyńskich szkołach

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.