pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 18 października 2021
  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 942

Tropem tajemnic historycznych z Łukaszem Kazkiem

Za nami:

Gminna Biblioteka Publiczna w Pawłowicach zaprasza na spotkanie z Łukaszem Kazkiem - dziennikarzem i popularyzatorem historii, które odbędzie się 20 października o godz. 17:00 w sali bankietowej GOK.

Łukasz Kazek pochodzi z Walimia pod Wałbrzychem, jest wnukiem jednego z pierwszych powojennych osadników w Górach Sowich. Studiował historię na Uniwersytecie Wrocławskim oraz pedagogikę w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Wałbrzychu. Autor książek historycznych - Faszystowska mać! (2015), Tropem tajemnic Riese (wspólnie z Bartoszem Rdułtowskim, 2010), W kręgu tajemnic Riese (wspólnie z Bartoszem Rdułtowskim, 2008).

Jest także prowadzącym i narratorem programów telewizyjnych i seriali dokumentalnych, m.in. Kwatery Hitlera (prod. Discovery Channel), Na tropie Złotego Pociągu (reż. Krzysztof Dzięciołowski, prod. Canal+ Discovery), współpracował z Superstacją, prowadząc program SuperHistorie. Tajemnice przeszłości, był też konsultantem programu Skarby III Rzeszy (prod. Polsat Play) realizowanego i prowadzonego przez Bogusława Wołoszańskiego.

łukasz Kazek

ar / pless.pl
źródło: GBP w Pawłowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.