pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

 • 16 października 2021
 • 28 listopada 2021
 • wyświetleń: 10417

Pszczyński Jarmark Świąteczny 2021 - kiedy pojawi się na Rynku?

Tradycyjnie na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia na pszczyńskim Rynku zorganizowany zostanie jarmark świąteczny. Od 17 do 19 grudnia odwiedzając pszczyńską starówkę będzie można poczuć niezwykły klimat zbliżających się świąt!

Pszczyński Jarmark Świąteczny na pszczyńskim rynku - 13.12.2019 r.
Pszczyński Jarmark Świąteczny na Rynku - 13.12.2019 · fot. Andrzej Grynpeter


Organizatorzy gorąco wierzą, że tegoroczna odsłona jarmarku powróci do swoich kolorowych i bogatych w ciekawe wydarzenia korzeni. Podczas jarmarku na scenie odbywać się będą liczne koncerty. Najmłodsi będą mogli skorzystać z lodowiska, świątecznych karuzeli oraz obejrzeć szopkę bożonarodzeniową z żywymi zwierzętami. W tym roku ponownie przygotowujemy ciekawy program warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Cały rynek i budynki wokół lśnić będą kolorami i świątecznymi wzorami. Na scenie zagoszczą zarówno najmłodsi aktorzy z jasełkami jak i znane zespoły z kolędami i pastorałkami.

- Przedświąteczny czas to często okres gonitwy w poszukiwaniu prezentów. W Pszczynie od lat w grudniu proponujemy coś innego - a mianowicie, by na chwilę przystanąć, posłuchać dobrej muzyki, skorzystać z oferty lokalnych gastronomów, rodzinnie pojeździć na lodowisku, skosztować regionalnych przysmaków i przy okazji kupić niedrogi, ale unikalny świąteczny upominek na jednym z jarmarkowych stoisk - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

W tym roku Pszczyński Jarmark Świąteczny będzie pod wieloma względami rekordowy. - Na starówce ustawionych zostanie ponad 50 przystrojonych stoisk. Po raz kolejny postawiliśmy na oryginalność produktów, małe lokalne rzemiosła i bożonarodzeniowe smakołyki. Swoje stoiska będą miały również lokalne restauracje, które będą serwować swoje specjały, kawę, herbatę i grzańce - wymienia Marta Wesołowska, kierownik Referatu Promocji Urzędu Miejskiego. - W centrum wydarzeń, w namiocie koncertowym pojawią się także stoiska charytatywne, a 18 grudnia na rynku zorganizowana zostanie akcja krwiodawstwa "Dar za dar - choinki za krew" - dodaje.

W tym roku na przystrojonych stoiskach będzie można znaleźć m.in.:
 • delikatesy i smakołyki: bakalie, miody i wyroby pszczele, chałwy i produkty cukiernicze, owoce w belgijskiej czekoladzie sery kozie i owcze i bunce, soki naturalne oraz tradycyjnie wędzone wędliny
 • kulinaria: dania świąteczne i wege, piwa tradycyjne i grzańce (również bezalkoholowe), kawę i herbatę, pajdy ze smalcem, ciepłe wędliny i kiełbaski, pieczone oscypki itp.
 • wyroby rękodzielnicze i artystyczne: naczynia gliniane i ceramiczne, przytulanki, kocyki, czapki, pościele i obrusy, ozdoby z gipsu i mas plastycznych, lale, galanterię i ozdoby z filcu i skóry, anioły, wianki i stroiki, świece, świeczniki i bombki, choinki, rzeźby i figurki, malowane szkło, kosmetyki naturalne, produkty prozdrowotne oraz biżuterię.


Organizatorzy:

 • Urząd Miejski w Pszczynie - Referat Promocji,
 • Pszczyńskie Centrum Kultury,
 • Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej,
 • Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu,
 • Miejski Zakład Zieleni
 • Partner technologiczny iluminacji : Firma GRODA


jarmark świąteczny


Lista stoisk i asortymentu
Lista stoisk i asortymentu · fot. UM Pszczyna


Lista stoisk i asortymentu
Lista stoisk i asortymentu · fot. UM Pszczyna


Lista stoisk i asortymentu
Lista stoisk i asortymentu · fot. UM Pszczyna


Lista stoisk i asortymentu
Lista stoisk i asortymentu · fot. UM Pszczyna


Lista stoisk i asortymentu
Lista stoisk i asortymentu · fot. UM Pszczyna

ar / pless.pl
źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.