pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 20 października 2021
  • wyświetleń: 1042

Pogodejmy po naszymu - konkurs gwary śląskiej dla szkół

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj

Gminny Ośrodek Kultury w Goczałkowicach-Zdroju 16 listopada o godz. 10.00 zaprasza szkoły podstawowe powiatu pszczyńskiego do udziału w XXIV Międzygminnym Konkursie Gwarowym "Pogodejmy po naszymu".

gwara, konkurs, pogodejmy po naszymu
Pogodejmy po naszymu - konkurs gwarowy dla szkół · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Śląska gwara to spuścizna naszych przodków i elementarna część kultury Górnego Śląska. To obraz języka żywego i wciąż obecnego w życiu wielu tradycyjnych rodzin, gdzie pozostaje intymnym językiem prywatności. Archetypiczne piękno tej mowy, jej bogactwo i żywotność przyczyniają się na co dzień do budowania poczucia przynależności i przywiązania do granic swej małej, regionalnej ojczyzny.

Celem konkursu jest przybliżenie najmłodszym mieszkańcom ziemi pszczyńskiej piękna naszego języka i ocalenie od zapomnienia wartości tkwiących w kulturowym i społecznym otoczeniu uczniów.

XXIV Międzygminny Konkurs Gwarowy organizowany jest z myślą o najmłodszych mieszkańcach naszej ziemi. Wziąć udział w konkursie może maksimum dwóch uczestników z każdej szkoły: po jednym z klasy drugiej i klasy trzeciej.

Szczegółowe informacje:
gok.goczalkowicezdroj.pl/aktualnosc-41681-konkurs_gwarowy_pogodejmy_po_naszymu.html

ar / pless.pl
źródło: GOK Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Goczałkowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Goczałkowice" podaj