pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 8 września 2021
  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 1354

Konkurs w Woli - rozmaitości ziemniaczano-kapuściane

14 września w Domu Kultury w Woli odbył się XX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych "Nasze kulinarne dziedzictwo" pod patronatem Wójta Gminy Miedźna. W tym roku pod hasłem "Rozmaitości ziemniaczano - kapuściane". W trakcie spotkania odbyło się ponadto uroczyste wręczanie medali i wyróżnień.

XX Gminny Konkurs Potraw Regionalnych" Nasze kulinarne dziedzictwo" - 14.09.2021 · fot. UG Miedźna


Koła Gospodyń Wiejskich z Woli, Grzawy, Miedźnej, Góry, Gilowic i Frydku przygotowały swoje, pięknie udekorowane i nakryte stoły z tradycyjnymi daniami z ziemniaków i kapusty. Ze sceny zabrzmiały piękne ludowe pieśniczki wykonane przez zespoły Górzanie i Swojanie.

Przenieśliśmy się tego popołudnia w świat tradycji, obrzędowości i ludowości naszego regionu. Było to piękne i wyjątkowe wydarzenie. Rywalizacja konkursowa była duża, a komisja nie miała łatwego werdyktu. Zwycięzcami tegorocznego konkursu równorzędnie zostały KGW z Miedźnej i KGW z Woli.

Organizatorami spotkania konkursowego byli:
  • Gminny Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych w Miedźnej;
  • Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Pszczynie;
  • Gminny Ośrodek Kultury w Miedźnej.


Główną organizatorką i prowadzącą spotkanie była Łucja Krutak - Prezes GZRKiOR w Miedźnej.

Gmina Miedźna dziękuje organizatorom za spotkanie z tradycją i doskonale przygotowany konkurs oraz gratuluje uczestnikom zmagań konkursowych.

W trakcie spotkania odbyło się ponadto uroczyste wręczanie medali i wyróżnień. Przyznano dwa "Ordery Serca Matkom Wsi" zasłużonym członkiniom KGW z naszej gminy:

  • Klarze Kosma z KGW w Górze,
  • Magdalenie Ociepka z KGW w Gilowicach.


Przyznano również statuetkę "Złotego Kółkowicza", którą uhonorowano byłego Prezesa Kołka Rolniczego we Frydku, a obecnego sołtysa Janusza Pławeckiego.

ar / pless.pl, źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.