pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 8 września 2021
  • wyświetleń: 653

[ZDJĘCIA] Królowa Beskidów o wchodzie słońca z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

W tym roku udało się już w ramach działalności Klubu Sportowo-Turystycznego "DIABLAK" zdobyć Króla Tatr (Gerlach 2655m n.p.m.) natomiast 5 września przyszła kolej na Królową Beskidów - Babią Górę (1725m n.p.m.).

Królowa Beskidów o wchodzie słońca z KST Diablak - 06.09.2021 · fot. KST Diablak


Wycieczka ta zorganizowana dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko rozpoczęła się od bardzo wczesnego wyjazdu, bo o godzinie 1 w nocy. Wszystko to dlatego, że oprócz zdobycia najwyższego szczytu Beskidu Żywieckiego zaplanowane było również podziwianie wschodu słońca właśnie z Babiej Góry.

Trasa wycieczki przedstawiała się w następujący sposób: Przełęcz Lipnicka - Sokolica - Babia Góra (Diablak) - Przełęcz Brona - Schronisko PTTK Markowe Szczawiny - Fickowe Rozstaje - Ścieżka do Grubej Jodły - Pod Baranim Groniem - Zawoja. Część trasy pokonana została oczywiście w nocy a na szczyt grupa dotarła na kilkanaście minut przed rozpoczęciem się "słonecznego spektaklu". Po zejściu do schroniska na Markowych Szczawinach turyści mieli odpowiednio dużo czasu na posilenie się i odpoczynek przed dalszą wędrówką w stronę "Grubej Jodły".

Po zapoznaniu się z historią najstarszej na terenie Polski Jodły, której wiek w chwili jej śmierci szacowano na ponad 600 lat a wysokość na około 55-65m turyści udali się w końcowy odcinek wędrówki po Babiogórskim Parku Narodowym, by ostatecznie zakończyć ją w Zawoi Widły. W czasie całej wędrówki turystom towarzyszyła bardzo sprzyjająca bezwietrzna pogoda, w nocy gwiaździsta a w dzień słoneczna, co dodatkowo niwelowało odczuwane skutki nieprzespanej nocy.

Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Żywieckiego i Babiogórskiego Parku Narodowego.

Po pokonaniu 15 km trasy zadowolona grupa turystów, wczesnym popołudniem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Również w trakcie tej wycieczki uczestnicy wsparli zbiórkę pieniężną dla chorego na SMA Filipka Cholewy - BARDZO DZIĘKUJEMY! Więcej na temat Filipka można przeczytać tutaj: www.siepomaga.pl/en/filip-sma

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
11 września - wycieczka RODZINNA w Tatry
19 września - wycieczka w Gorce - Turbacz
2 października - wycieczka w Tatry - Świnica
16 października - wycieczka w Pieniny - Trzy Korony
25 października - zajęcia na ściance wspinaczkowej
13 listopada - wyjazd na Termy Chochołowskie

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać :)

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj