pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2513

Wacław Kostrzewa - 40 lat pracy twórczej i 70. urodziny

Pszczyński poeta Wacław Kostrzewa w sierpniu obchodził 70. urodziny i 40-lecie pracy twórczej.

Wacław Kostrzewa


Urodził się w Klimontowie na Ziemi Sandomierskiej, przepracował w kopalni węgla kamiennego 25 lat jako górnik, później jako sztygar. Wydał kilkanaście tomików wierszy i jedną powieść "Gorące lato".

Wacław Kostrzewa


Wiersze Wacława Kostrzewy zostały przetłumaczone na język angielski, czeski, ukraiński, hiszpański, bułgarski, rumuński. W ostatnim czasie tłumacz egipski Anwar - M. Eldeftarf przetłumaczył z języka angielskiego tomik "Dwie rzeki" na język arabski.

Wacław Kostrzewa


Wacław Kostrzewa od 12 lat jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. O jego twórczości pisali Tadeusz Różewicz, Maciej M. Szczawiński, Józef Baran i profesor Wojciech Ligęza. Poeta jest też laureatem wielu nagród literackich, ostatnio otrzymał ogólnopolską nagrodę "Ianicius". Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol i przewodniczący Rady Miejskiej Leszek Szczotka przesłali mu życzenia urodzinowe.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.