pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 21 sierpnia 2021
  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 616

Warsztaty tworzenia pająków ludowych

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zaprasza na ciekawe warsztaty tworzenia ludowych pająków z bibuły i słomy z Hanną Stano! Warsztaty odbędą się 25 sierpnia w godzinach 10:00 - 15:00 w Muzeum Regionalnym "Kamojówka" w Suszcu. Co to takiego pająki ludowe?

Warsztaty poprowadzi Hania Stano, która działa w mateczniku, czyli miejscu gdzie powstają lokatorzy podsufitowych przestrzeni. To manufaktura specjalizująca się w wykonywaniu ludowych ozdób zwanych pająkami. Dawniej wykonywano je w okresie Bożego Narodzenia, Nowego Roku i Wielkanocy. Spotykano się, aby wspólnie tworzyć pająki z wcześniej zebranej słomy i kolorowej bibuły. Swoim kształtem nawiązywały do kryształowych żyrandoli widywanych w pałacach czy kościołach.

Na warsztaty zapraszamy każdego, kto chce rozbudzić swoją kreatywność, wrażliwość, potrzebuje spokoju i zatrzymania. Tworzenie pająków to niezwykle przyjemna czynność, to czas medytacji przy akompaniamencie cichego szelestu bibuły.

Wykonany pająk świetnie sprawdzi się jako ozdoba wnętrza, zawieszona pod sufitem. Warsztaty potrwają około 5 godzin.

Zachęcamy do odwiedzenia profilu W Mateczniku na Facebooku: www.facebook.com/wmateczniku

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury "Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2021".

pająki ludowe

ar / pless.pl, źródło: GOK Suszec

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Suszec

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Suszec" podaj