Reklama

Rozrywka

  • 11 sierpnia 2021
  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 5557

[FOTO] Reggae w Stodole 2021: muzyka zabrzmiała w Kobiórze

28 sierpnia po rocznej przerwie odbyła się 18 edycja Reggae w Stodole. Wśród zaproszonych zespołów nie zabrakło również tych znanych ze scen z całej Polski. Zagrali: Maleo Reggae Rockers, Krzywa Alternatywa, Bez Ceregieli, Żywica. Zobaczcie zdjęcia z wydarzenia!

Reggae w Stodole 2021 - 28.08.2021 · fot. reggaewstodole.pl


Na miejscu na dzieci czekał dmuchany plac zabaw, wata cukrowa oraz popcorn, a na dorosłych przede wszystkim muzyka reggae, strefa gastronomiczna oraz luźna atmosfera.

Festiwal organizuje Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna, czyli wolontariusze, przy wsparciu okazjonalnych sponsorów i niewielkim wsparciu lokalnych władz.

O festiwalu Reggae w StodoleReggae w Stodole to odbywający się w Kobiórze od 2003 roku jeden z niewielu darmowych i niekomercyjnych festiwali muzycznych, tworzony przez wolontariuszy, przy wsparciu lokalnych władz i drobnych sponsorów. Z roku na rok, festiwal zyskuje coraz większą widownię oraz podnosi poziom muzyczny i organizacyjny.

Jest to święto muzyki, wolności i zabawy. Kiedy po raz pierwszy w 2003 roku zespół Dzioło zagrał w stodole Alojzego Brańczyka chyba nikt nie spodziewał się, że ten dość wariacki pomysł przerodzi się w tak fantastyczną imprezę. Imprezę, która nie tylko na trwałe wpisała się w kobiórski kalendarz wydarzeń kulturalnych, ale także wykroczyła poza kobiórskie opłotki i to nie tylko w wymiarze geograficznym. Reggae w Stodole znalazło uznanie bowiem w określonym kręgu muzycznym, a rokrocznie na festiwalu stawiają się widzowie z różnych zakątków powiatu, województwa, kraju, a nawet Europy. Gromadzi liczne grono uczestników - organizatorów, muzyków, artystów i słuchaczy, dla których w wielu przypadkach jest to bardzo wyczekiwany i ważny dzień w kalendarzu. Wszyscy jednogłośnie podkreślają świetną, spontaniczną i przyjacielską atmosferę panującą podczas festiwalu.

Od 2016 roku festiwal odbywa się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu w Kobiórze i jego organizatorem jest Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna.

Organizatorzy: organizatorem festiwalu jest Stowarzyszenie Kobiórska Inicjatywa Kulturalna przy bardzo dużej pomocy wolontariuszy i przyjaciół festiwalu. Od kilku lat organizację wspiera Gmina Kobiór oraz Powiat Pszczyński.

ar / pless.pl

źródło: reggaewstodole.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.