pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 16 lipca 2021
  • wyświetleń: 2154

Z kulturą w e-świat - GOK w Miedźnej z dofinanoswaniem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Miedźna" podaj

Do 200 domów, centrów i ośrodków kultury z całej Polski, w tym do Gminnego Ośrodka Kultury w Miedźnej trafi ponad 26 mln złotych przeznaczonych na wyposażenie w kompetencje i umiejętności związane z edukacją kulturalną i animacją kultury w formie cyfrowej oraz doposażenie w niezbędny sprzęt.

Reklama

nauka zdalna, uczeń, laptop
Z kulturą w e-świat - GOK w Miedźnej z dofinanoswaniem · fot. freepik.com


Gminny Ośrodek Kultury otrzymał 98 tys. 600 zł dofinansowania w ramach Konwersji cyfrowej domów kultury na zakup sprzętu do prowadzenia działalności kulturalnej i animacyjnej.

Konwersja cyfrowa domów kultury to projekt o charakterze systemowym, uruchomiony w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Jego celem jest: wyposażenie samorządowych instytucji kultury w kompetencje i umiejętności niezbędne do prowadzenia i rozwijania działań w zakresie edukacji kulturalnej oraz animacji kultury w społeczności lokalnej; doposażenie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań edukacyjnych i animacyjnych w formie cyfrowej lub online.

W czasie trwania projektu grantobiorca weźmie udział w cyklu szkoleń, skorzysta z pomocy tutora cyfrowego, zakupi niezbędny sprzęt, oprogramowanie i licencje. Do NCK wpłynęło 1221 wniosków, z czego 1006 przeszło pozytywnie ocenę formalną. Ostatecznie wyłoniono 200 grantobiorców, którzy otrzymają łączne dofinansowanie w kwocie 26 430 500 złotych.

Wniosek GOK znalazł się na 34. miejscu! Będzie realizował projekt "Z kulturą w e-świat".

konwersja cyfrowa domów kultury


Realizacja projektu polegała będzie na komponencie szkoleniowym pracowników i instruktorów, zakupie sprzętu do prowadzenia działalności kulturalnej i animacyjnej online i w sposób cyfrowy oraz przystosowaniu strony internetowej GOK do zapisu ustawy o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych.

Umiejętności pozyskane podczas udziału w szkoleniach zostaną wykorzystane przy realizacji wydarzeń organizowanych online i hybrydowo, prowadzeniu działań animacyjnych w grupie i udostępnianiu ich efektów w sieci oraz tworzenia interaktywnych prezentacji, fotokastów, podkastów i filmów.

Zakup sprzętu umożliwi transmitowanie kultury w sieci, stworzy możliwość rejestracji i archiwizacji wartościowych treści, budowaniu archiwum cyfrowego. Umożliwi dotarcie do większej publiczności, w tym także włączenie osób niepełnosprawnych i potencjalnie wykluczonych.

Trwająca od kilku miesięcy pandemia COVID-19 stała się przyczyną istotnych zmian w funkcjonowaniu GOK. Nowa rzeczywistość odcięła go od odbiorców, a przeniesienie działań do przestrzeni wirtualnej stało się dla nich dużym wyzwaniem.

Zmieniająca się sytuacja pandemiczna powodowała częste zmiany - organizowano imprezy kameralne, by możliwe było zachowanie dystansu albo zmuszeni byli do całkowitego odwołania imprez i zajęć. Z dnia na dzień nowe technologie stały się jedynym narzędziem do prowadzenia działalności. Konieczność prowadzenia działań online stanowiła dla nich wyzwanie i przymusowy, przyspieszony kurs transformacji cyfrowej, tym bardziej, że nie spodziewano się zamrożenia stacjonarnej działalności na tak długi czas. Dlatego realizacja takiego typu grantu będzie "nowym oknem" kultury.

Więcej informacji o grancie: https://www.nck.pl/.../wyniki-naboru-do-konkursu-grantowego

ar / pless.pl

źródło: UG Miedźna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Miedźna

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Miedźna" podaj