pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Rozrywka

  • 13 lipca 2021
  • wyświetleń: 1141

Rodzinnie po Beskidzie Śląskim - Kubalonka - Szarcula - Karolówka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

Na wycieczkach rodzinnych ma być łatwo, miło i przyjemnie, ma być tak, aby młodzi turyści nie zniechęcali się do aktywnej turystyki i by sprawiała im ona przyjemność. Takie właśnie wycieczki organizuje Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". 11 lipca odbyła się kolejna w tym roku wycieczka z tego cyklu i przy ciepłej, słonecznej pogodzie grupa turystów, w której bardzo dużo było dzieci, wyruszyła z Przełęczy Kubalonka (761m n.p.m.) by zrealizować zaplanowaną trasę.

Rodzinnie po Beskidzie Śląskim - 11.07.2021 · fot. KST Diablak


Trasa wiodła przez Szarculę (803m n.pm.), Beskidek (796m n.p.m.), Karolówkę (931m n.p.m.). Grupa zakończyła wędrówkę w Kamesznicy. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Śląskiego. Całość trasy liczyła 13 km i 400 m sumy przewyższeń.

Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Dodatkowym elementem wycieczki była wizyta w Forcie Wędrowiec w Żabnicy - jednym z 4, które brały udział w "Bitwie o Węgierską Górkę 2-3.09.1939r."

Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

24.07.2021r. - wycieczka w Tatry (Giewont).
25.07.2021r. - wycieczka rodzinna w Beskid Mały (Czupel).
01.08.2021r. - Jura Krakowsko-Częstochowska (Dolina Prądnika)
21.08.2021r. - wycieczka w Tatry (Kasprowy Wierch)
29.08.2021r. - Kopalnia Soli w Wieliczce

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

KST Diablak

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj