pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 2658

[ZDJĘCIA] "Pół na pół", czyli wycieczka w Pasmo Policy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

13 czerwca odbyła się kolejna w tym roku wycieczka turystyczna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Pomimo częściowo deszczowej aury, grupa bardzo dobrze przygotowanych turystów, zrealizowała całą zaplanowaną trasę, która umożliwiła na poznanie walorów turystycznych Beskidu Żywieckiego.

Reklama

„Pół na Pół”, czyli wycieczka w Pasmo Policy - 13.06.2021 · fot. KST Diablak


Turyści rozpoczęli wędrówkę z Przełęczy Lipnickiej (Krowiarki, 1012m n.p.m.), skąd przeszli przez Cyl Hali Śmietanowej na Policę (1369 m n.p.m.), a następnie udali się do schroniska na Hali Krupowej, gdzie skorzystali z odpoczynku i możliwości posilenia się.

Po dłuższej przerwie rozpoczęli dalszą wędrówkę i przez Przełęcz Malinowe (834m n.p.m.), Cupel (1233m n.p.m.) dotarli do Bystrej, skąd autokarem wrócili do Pszczyny.

Całość trasy liczyła 21,1 km i 684 m sumy przewyższeń. Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Małego.

Pomimo tego, że przez pierwszą połowę trasy turystom towarzyszył drobny opad deszczu a przez drugą przyświecało słońce, po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po popołudniu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:

27.06.2021r. - wyjazd do parku rozrywki ENERGYLANDIA
11.07.2021r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Śląski
25.07.2021r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "DIABLAK" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

źródło: KST Diablak

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj