pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 7 czerwca 2021
  • 11 czerwca 2021
  • wyświetleń: 6262

[ZDJĘCIA] Pieśni pracy zabrzmiały na starówce - koncert North Cape

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj

Bankowa Street Live nie śpi! Pszczyńskie Centrum Kultury zaprosiło w czwartkowy wieczór pszczyńską publiczność na drugi koncert w tym sezonie - 10 czerwca na naszej malowniczej starówce zagrał zespół szantowy North Cape!

Bankowa Street Live - zespół North Cape - 10.06.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Zespół North Cape powstał w Pszczynie w połowie 1995 r. z inicjatywy Łukasza Malcharka i Michała Mrozika. członkowie pochodzą z Pszczyny, Rudy Śląskiej, Zabrza, Bytomia i Opola. Zespół pozostaje wierny zasadzie, że najszlachetniejszym instrumentem jest ludzki głos. Wszystkie utwory wykonuje wyłącznie w pięciogłosie bez wsparcia instrumentalnego.

Zaczęło się od muzycznej fascynacji tradycyjnymi szantami, pieśniami morza i folklorem największych obieżyświatów i kosmopolitów, jakimi byli XIX-w. żeglarze. Za nią przyszła fascynacja pieśniami spirituals i gospel, pieśniami dokerów, farmerów, górników, poławiaczy pereł i pasterzy. Piękne, rytmiczne i melodyjne pieśni pracy, wykonywane częstokroć w bardzo egzotycznych językach, to koronny repertuar zespołu North Cape.

O najnowszym utworze grupy pisaliśmy niedawno w artykule [WIDEO] Levan Polkka - premiera teledysku grupy North Cape. Zobaczcie ciekawy teledysk!

ar / pless.pl
źródło: PCKul

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bankowa Street LIVE

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bankowa Street LIVE" podaj