pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 14 maja 2021
  • 15 czerwca 2021
  • wyświetleń: 9289

[ZDJĘCIA] Koncert Orkiestry Diverto w Parku Zamkowym

Piękna wiosna w pełni, więc Pszczyńskie Centrum Kultury zaprasza na koncerty w plenerze! Cykl rozpoczęła
już dobrze Państwu znana Orkiestra Diverto. Pierwszy w tym sezonie koncert w Parku Zamkowym w Pszczynie zabrzmiał w niedzielę, 13 czerwca! Zobaczcie fotorelację z tego wydarzenia!

Koncert plenerowy orkiestry Diverto w parku zamkowym w Pszczynie - 13.06.2021 r. · fot. Andrzej Grynpeter


Diverto to stowarzyszenie muzyczne skupiające muzyków zawodowych oraz amatorów. W swoim repertuarze, oprócz tradycyjnych utworów marszowych z jakimi kojarzone były tego typu orkiestry, posiada szereg utworów o charakterze rozrywkowym. Są to aranżacje popularnych i znanych przebojów muzyki popowej, rockowej, jak również opracowania standardów jazzowych.

Formacja powstała w 2020 roku, w jej skład wchodzi 25 aktywnych muzyków. Repertuar Orkiestry to głównie muzyka rozrywkowa - rock, pop oraz swing.

W trakcie koncertu można było usłyszeć między innymi takie znane utwory jak: Africa z rep. Grupy Toto, Beyond the sea z filmu "Gdzie jest Nemo" oraz Easy lover z rep. Phila Colinsa.

ar / pless.pl
źródło: PCKul

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.