pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 maja 2021
  • wyświetleń: 1843

[ZDJĘCIA] Beskid Węgierski rodzinnie i z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

9 maja odbyła się pierwsza w tym roku wycieczka rodzinna zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak".

Beskid Węgierski rodzinnie i z Diablakiem - 09.05.2021 · fot. KST Diablak


W ciepłej, słonecznej i lekko wietrznej pogodzie grupa turystów, w której bardzo dużo było dzieci, wyruszyła z Przełęczy Salmopolskiej (934m n.p.m.) by zrealizować zaplanowaną trasę. Trasę, która wiodła przez Grabową (907m n.pm.), Kotarz (974m n.p.m.), Hyrcę (929m n.p.m.) na Przełęcz Karkoszczonka (729m n.p.m), gdzie wszyscy skorzystali z długiego postoju oraz oferty gastronomicznej w Chacie Wuja Toma. Po słonecznym odpoczynku i nacieszeniu się widokami na Klimczok, Magurę, Skalite i Skrzyczne grupa zeszła do Szczyrku Biła, skąd autokarami wróciła do Pszczyny.

Dodatkowym elementem wędrówki była wizyta na Hali Jaworowej - jednej z piękniejszych hal w Beskidzie Śląskim, z której rozpościera się bardzo interesująca panorama. Zrealizowana trasa umożliwiła turystom poznanie walorów turystycznych Beskidu Śląskiego. Całość trasy liczyła 10 km i 250 m sumy przewyższeń. Wycieczka odbyła się zgodnie z otrzymanymi wytycznymi i w pełnym reżimie sanitarnym. W trakcie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią terenu, najbliższymi panoramami, topografią oraz walorami turystycznymi Beskidu Śląskiego. Po pokonaniu trasy zadowolona grupa turystów, po południu bezpiecznie wróciła do Pszczyny. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo-Turystyczny "Diablak". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. W ramach współpracy korzystamy z otrzymanych dotacji na realizację zadań z zakresu sportu i turystyki.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Wszystkie realizowane wycieczki odbywają się zgodnie z przepisami i wytycznymi związanymi z sytuacją SARS-CoV-2.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
22 maja - wycieczka w Tatry Zachodnie (Ornak).
30 maja - wycieczka rodzinna w Beskid Śląski.
14 maja - zajęcia na ściance wspinaczkowej

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl.

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST "Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj