pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

REKLAMA

Rozrywka

  • 10 marca 2021
  • 11 marca 2021
  • wyświetleń: 1371

Pszczyński Klub Filmowy: kino brazylijskie - Aquarius

Za nami:

W najbliższy czwartek o 18.00 na ekranie Pszczyńskiego Klubu Filmowego obejrzymy "Aquariusa". To przejmująca historia wdowy, walczącej z bezlitosnym deweloperem o swój dom.Film był odkryciem festiwalu w Cannes, a także wielu festiwali filmowych na całym świecie. W roli głównej wystąpiła Sonia Braga ("Pocałunek kobiety pająka").

Clara, 65-letnia wdowa i emerytowana krytyczka muzyczna, przyszła na świat w tradycyjnej rodzinie w nadmorskim mieście Recife w północno-wschodniej Brazylii. Kobieta jest ostatnią rezydentką Aquariusa, oryginalnego dwupiętrowego budynku zbudowanego w latach 40. z przeznaczeniem dla kasy wyższej.

Wszystkie sąsiedzkie mieszkania zostały nabyte przez spółkę, które ma inne plany co do działki. Clara nie zamierza się jednak wyprowadzać, w związku z czym wikła się w zimną wojnę z deweloperem. Napięcie spowodowane konfliktem burzy spokój bohaterki, ale także wytrąca ją z codziennej rutyny i wprawia w zadumę nad przeszłością i przyszłością.

Za scenariusz Aquariusa i reżyserię odpowiada Kleber Mendonça Filho. Główną rolę zagrała Sonia Braga. Autorami zdjęć są Pedro Sotero oraz Fabricio Tadeu, zaś muzykę przygotował Mateus Alves.

Ważniejsze nagrody:

2016 - Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes 2016 - Konkurs Główny, Queerowa Palma (nominacja), najlepsza aktorka, Sonia Braga (nominacja)
2017 - MFF w Palm Springs - najlepsza reżyseria (nagroda główna)
2017 - São Paulo Association of Art Critics Awards - najlepszy film (nagroda główna), najlepszy scenariusz (nagroda główna).

Seanse Pszczyńskiego Klubu Filmowego odbywają się w Klubie "13" przy ul. Bednarskiej 13 w Pszczynie.

ar / pless.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.