pless.pl

Reklama

Rozrywka

 • 5 lutego 2021
 • 15 lutego 2021
 • wyświetleń: 7313

[WIDEO] "Poezja i muzyka pod 13": zakochani są wśród nas

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

W piątek 12 lutego zaprosiliśmy Państwa na kolejne spotkanie z cyklu "Poezja i muzyka pd 13". Tym razem można było obejrzeć program również bezpośrednio na sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury, ale skorzystało z tego niewiele osób. Nie mniej jednak bardzo dziękuję tym, którym chciało się w mroźny piątkowy wieczór przyjść i uczestniczyć w tym spotkaniu. Wiele osób deklarowało, że obejrzy program on line w domu. I sądząc po liczbie odsłon naszego koncertu, tak właśnie było.Przygotowaliśmy dla Państwa program pod tytułem "Zakochani są wśród nas", a złożyły się na niego wiersze i piosenki traktujące o miłości, poczuciu bliskości z drugim człowiekiem, chęci bycia potrzebnym i kochanym.

Nasi niezawodni recytatorzy - Karina Bieszczad, Elżbieta Jasińska i Michał Pudełko - zaprezentowali wiersze naszych wybitnych poetów; Jonasz Kofty, Kazimierza Wierzyńskiego, Juliana Tuwima, Agnieszki Osieckiej, Haliny Poświatowskiej, Jana Brzechwy, Czesława Miłosza, Edwarda Stachury, Bolesława Leśmiana. Do tego starannie dobrane piosenki stworzyły niepowtarzalny nastrój.

Usłyszeliśmy:
 • "Jeżeli miłość jest" i "Taka miłość w sam raz" w wykonaniu Szymona Kaula
 • "Syreny" i "Chodź, przytul, przebacz" w interpretacji Grzegorza Wuwera
 • "Zatańcz ze mną" zaprezentowana przez Kingę Baron
 • "Bądź moim natchnieniem" zaśpiewaną przez Macieja Wilczka
 • "Na chwilę" w wykonaniu Bartka Miki z towarzyszeniem Kamila Ryguły (pianino) i Mikołaja Poloczka (skrzypce)
 • "Boję się" w interpretacji Doroty Bieniek
 • "Zakochani są wśród nas" i "Cóż bez miłości wart jest świat" w wykonaniu Renaty Zborowskiej
 • "Szukam kogoś" zaśpiewaną przez zespół "Trzynastka".


Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego spotkania. Mamy nadzieję, że marcowe spotkanie zgromadzi więcej chętnych na bezpośredni udział w koncercie, ale nadal będziemy prowadzić transmisję on line.

Mamy nadzieję, że nasz program przypadł Państwu do gustu i przynajmniej na chwilę pozwolił na oderwanie się od smutnej rzeczywistości. Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie, a dla tych, którzy nie mieli okazji obejrzeć koncertu i dla tych, którzy chcieliby na chwilę powrócić do prezentowanych utworów.

Wcześniejsze koncerty można obejrzeć tutaj: www.youtube.com/c/PCKulPszczynaNaWynos/videos

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj