pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 11 stycznia 2021
  • wyświetleń: 2388

Zimowe buszowanie po Zamku online w czasie ferii zimowych

Za nami:

Co roku w ferie zimowe spotykaliśmy się na "Zimowym buszowaniu po Zamku" w Muzeum Zamkowym. Nie może być inaczej i tym razem, choć wszystko odbędzie się bez wychodzenia z domu - online.

Choć tegoroczny czas zimowego odpoczynku spędzacie w domu, pracownicy Muzeum czeka na Was online i zapraszają do zabawy. Przez cały tydzień od poniedziałku, 11 stycznia do piątku 15 stycznia o godzinie 11.00 na Facebooku Muzeum Zamkowego będziecie mogli odkrywać muzealne niespodzianki.

Pierwsze propozycje:

Łamaniec językowy "Nieznana dziewczynka z wachlarzem"

łamaniec, muzeum zamkowe


Powyższy portret został namalowany przez nieokreślonego malarza, około połowy XVIII wieku. Przedstawia nieznaną dziewczynkę z wachlarzem. Prezentowana dziewczynka ubrana jest w jasną, biało-popielatą suknię, która ozdobiona została czerwoną marszczoną taśmą. Dekolt sukni wykończono białą koronką, zaś zakończenia rękawów wykonane z materiału w kolorze sukni przypominają angażanty. Dziewczynka w prawej dłoni trzyma złożony wachlarz, zaś lewą dłoń wsparła na koszu z kwiatami. Dodatkowo portretowana przystrojona została czerwoną wstążką zawiązaną na prawym nadgarstku, bindą** z perłami oraz cienkim wianuszkiem i bukiecikiem kwiatów wpiętymi we włosy.

*Angażanty charakterystyczne wykończenie rękawów sukni w formie falban.
**Kobieca przepaska, taśma lub wstęga na głowę czy szyję wykonywana z różnych tkanin, ozdabiana np.: haftem, koronkami, wstążkami, sztucznymi kwiatami, noszona od XVI wieku.

Kolejnych propozycji szukajcie na www.facebook.com/zamekpszczyna

Zajrzyjcie też na stronę www.zamek-pszczyna.pl/

ar / pless.pl
źródło: Muzeum Zamkowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.