pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 4 stycznia 2021
  • wyświetleń: 4322

Karzełek i Biederman-Pers nagrodzeni w Krakowie

Piotr Karzełek z Golasowic i Monika Biederman-Pers z Krakowa występują i tworzą pod szyldem Duo Performance (do niedawna nazywali się Singing and Dancing Duo Performance). Końcem grudnia zostali nagrodzeni na Międzynarodowym Konkursie Operetkowo-Musicalowym im. Iwony Borowickiej.

Duo Performance, Międzynarodowy Konkurs Operetkowo-Musicalowy
Duo Performance w towarzystwie Jury w składzie: Ewa Warta-Śmietana, Paweł Stompke i Jerzy Sobeńko · fot. Duo Performance / Facebook


Finał konkursu odbył się 20 grudnia minionego roku w Krakowie. Zwycięzcą dziewiątej edycji Międzynarodowego Konkursu Operetkowo-Musicalowego został Adrian Domarecki. To tenor studiujący w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Katarzyny Oleś-Blachy - primadonny Opery Krakowskiej.

W internecie można było obejrzeć jego transmisję. Jeżeli pozwoli sytuacja pandemiczna, Tradycyjny Koncert Galowy Laureatów odbędzie się 7 marca 2021 roku w Filharmonii Krakowskiej.

Piotr Karzełek z Golasowic, który również jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie, zajął trzecie miejsce. Podczas pokazu wykonał arię Boniego z operetki Księżniczka Czardasza pt. "Tak całkiem bez dziewczątek". Monika Biederman-Pers otrzymała natomiast wyróżnienie od firmy Colorex.

Konkurs im. Iwony Borowickiej jest adresowany do profesjonalistów - studentów, uczniów szkół muzycznych II stopnia, absolwentów średnich i wyższych szkół artystycznych oraz profesjonalnych śpiewaków urodzonych nie wcześniej niż w 1982 roku. Odbywa się od 2004 roku. Organizatorem konkursu jest Fundacja Pomocy Artystom Polskim Czardasz.

W tym roku zgłosiło się kilkadziesiąt osób z Polski, Ukrainy, Białorusi, Niemiec i - po raz pierwszy - z Grecji. Spośród 17 osób, które przeszły do II etapu nagrodzono aż 15 artystów. Koncert finałowy odbył się w tym roku bez udziału publiczności. Artyści zaśpiewali i odebrali dyplomy. Laureatom towarzyszyła Orkiestra Straussowska Obligato. W internecie można obejrzeć transmisję tego wydarzenia. Jeżeli pozwoli sytuacja pandemiczna, Tradycyjny Koncert Galowy Laureatów odbędzie się 7 marca 2021 roku w Filharmonii Krakowskiej.

Wideorelacja z finału tegorocznej edycji dostępna jest na stronie facebookowej Fundacji Czardasz:
Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.