pless.pl

Reklama

Rozrywka

  • 8 stycznia 2021
  • 12 lutego 2021
  • wyświetleń: 5611

Barwny świat - finisaż wystawy szkła artystycznego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj

Za nami:

Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach zakończył realizację projektu "Organizacja warsztatów szkła artystycznego wraz z wyposażeniem pracowni", na który otrzymał wsparcie finansowe od LGD "Ziemia Pszczyńska". Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac uczestników warsztatów szkła artystycznego "Barwny świat" na stronie internetowej GOK-u. Będzie też stacjonarny finisaż wystawy.

Barwny świat - wystawa szkła artystycznego w GOK Pawłowice -12.2020 · fot. GOK Pawłowice


Wystawa szkła artystycznego została otwarta w Centrum Kultury w Pawłowicach, w galerii "II piętro". W czasie, kiedy placówki kultury są nieczynne, wystawę można było i nadal można obejrzeć na www.kultura.pawlowice.pl/aktualnosci/artykul/news/barwny-swiat-wystawa-szkla-artystycznego-1/. Galerie mogą ponownie działać od 1 lutego. Finisaż wystawy zaplanowano na 12 lutego o godz. 18.00 w galerii II Piętro w Centrum Kultury.

Przez minione dwa lata udało się przygotować specjalnie wyposażoną pracownię i przeprowadzić szereg warsztatów z zakresu szkła artystycznego dla różnych grup mieszkańców. Podczas warsztatów powstały przeróżne wytwory: biżuteria, ozdoby, lampiony i inne drobne prace ze szkła. Na wystawie znalazły się prace wykonane w różnych technikach: fusingu, malarskiej, mozaiki i tiffany'ego.

Na wystawie, która kończy realizację projektu zostały zaprezentowane efekty zajęć długoterminowych realizowanych od września 2019 roku do grudnia 2020 roku.

Podobnie jak wielu innych organizatorów wydarzeń artystycznych, w tym sezonie placówka mierzyła się z koniecznością ograniczeń związanych z epidemią. Nie inaczej ma się sprawa wystawy. W tej chwili może jedynie zaprezentować zdjęcia z tego wydarzenia. W planach jest nagranie krótkiego materiału filmowego, aby wszyscy mogli zobaczyć zaprezentowane na wystawie prace i posłuchać wypowiedzi prowadzącej warsztaty Anny Czarnoty.

Na wystawie prezentowane są prace: Jadwigi Dyni, Bogumiły Klimy, Beaty Sikory, Joanny Słowińskiej, Agnieszki Szostok, Natalii Toborek, Teresy Uryć, Józefy Wolanin, Adama Arczewskiego, Bolesława Czerwińskiego, Anny Czarnoty i Anety Głowackiej.

Przy okazji zakończenia projektu GOK dziękuje Anecie Głowackiej za inspirację do realizacji zadania, pomoc przy utworzeniu pracowni, prowadzenie zajęć w 2019 roku i częściowo w 2020 roku.

Pracownia będzie działać nadal, oczywiście po ponownym uruchomieniu domów kultury.

Projekt był realizowany w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania: "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem w zakresie: "Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, a także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych".

ar / pless.pl
źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

GOK Pawłowice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "GOK Pawłowice" podaj